زرین‌کارت چیست؟

در مطلبی که راجع‌به ضمانت پرداخت صحبت کردیم، اشاره‌ای هم به زرین‌کارت داشتیم که به واسطه‌ی آن می‌شود تسویه‌حساب سریع‌تری نسبت به حالت عادی یعنی چهار روز داشت.

درباره‌ی زرین‌کارت در اینجا نیز توضیحاتی را بیان کرده‌ایم اما وبلاگ و ارتباط نزدیک‌تر آن می‌تواند فضای جدیدی برای گفتن هر‌آنچه درباره‌ی زرین‌کارت لازم است را فراهم سازد.

زرین‌کارت یک کارت بانکی یا همان کارت عابر بانک است که می‌توان تمام کارهایی که با کارت‌های بانکی صورت می‌گیرد را با زرین‌کارت هم انجام داد. مثل برداشت وجه از دستگاه‌های خود‌پرداز (ATM)، خرید از کارت‌خوان‌های شاپرک و خرید از درگاه‌های اینترنتی شاپرک.

سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که چرا به عنوان یک کاربر زرین‌پال باید از زرین‌کارت استفاده کرد؟

 

نیم درصد کارمزد به جای یک درصد

در حالت عادی زمانی که تسویه حساب صورت می‌گیرد، از مبلغ تسویه حساب یک درصد کارمزد کسر می‌گردد. یعنی وقتی که می‌خواهید تسویه حساب را به وسیله‌ی حساب‌های بانکی خود انجام دهید.

اما اگر تسویه حساب به وسیله‌ی زرین‌کارت انجام شود، یعنی مبلغ مورد نظر برای تسویه حساب به زرین‌کارت شما ریخته شود، کارمزدی که کسر می‌شود، ۰،۵٪ است. (تعرفه‌ها)

حالا می‌توانید با زرین‌کارت خود از خودپردازها وجه مورد نظرتان را برداشت نمایید یا اینکه از دستگاه‌های کارتخوان و درگاه‌های پرداخت اینترنتی خرید داشته باشید، همچنین به تمام کارت‌های عضو شبکه شتاب مبلغ مورد نظر خود را کارت به کارت کنید.

 

تسویه حساب آنی

همانطور که ابتدای همین مطلب گفتیم، به واسطه‌ی زرین‌کارت تسویه‌حساب سریع‌تری نسبت به حالت عادی یعنی چهار روز، صورت می‌گیرد.

به صورت معمول در زرین‌پال تسویه حساب بعد از چهار روز امکان‌پذیر است، دلیلش را هم مفصل در مطلبِ از ضمانت‌پرداخت که حرف می‌زنیم، از چه حرف می‌زنیم بیان کرده‌ایم.

اما تسویه حساب با زرین‌کارت برای مبالغ زیر ۴۰۰ هزار تومان، در هر روز یک بار به صورت آنی و برای مبالغ بالای ۴۰۰ هزار تومان، از یک دقیقه تا ۱۲ ساعت انجام می‌شود.

 

چگونه می‌توانم یک زرین‌کارت داشته باشم؟

بعد از ثبت‌نام در زرین‌پال و ارتقاء سطح به نقره‌ای، مطمئناً در منوی کاربری گزینه‌ی درخواست زرین‌کارت را مشاهده خواهید کرد.

how-our-silver-07

با ورود به این بخش اطلاعات پستی شما نمایش داده می‌شود که قرار است زرین‌کارت به آنجا ارسال شود.

داشتن زرین‌کارت مستلزم پرداخت هزینه‌ای چهل و نه هزار و پانصد تومانی (۴۹،۵۰۰ تومان) است که اگر سطح کاربری‌تان طلایی باشد، در صورت درخواست زرین‌کارت، این کارت همه‌فن‌حریف به صورت رایگان برایتان ارسال می‌شود، البته باید در کیف‌پولتان این مقدار پول موجود باشد که به هیچ وجه برداشت نمی‌شود و این کارت رایگان برایتان ارسال خواهد شد.

اگر پیرامون زرین‌کارت سوال و پیشنهادی دارید، بخش نطرات این پست بهترین فرصت برای ارائه و یک گفتگوی نزدیک است ؛)

سلام، من محمد عباسی‌فرد هستم. مدیر محتوا و روابط عمومی زرین‌پال که سعی می‌کنه همیشه یاد بگیره، انجام بده و خوشحال باشه :)

7 دیدگاه On زرین‌کارت چیست؟

پاسخ دهید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.