تغییراتی که فین‌تک آسیا در سال ۲۰۱۷ شاهد آن خواهد بود

فین تک در آسیا

فین‌تک واژه‌‎‌ای که این روزها دیگر کسی با شنیدنش شوکه نمی‌شود. همه کم و بیش از آن می‌دانند؛ آن‌هایی که بیشتر می‌دانند در رویای جهانی کردن استارت‌آپ‌شان هستند و آن‌هایی که کم می‌دانند در آرزوی پیوستن به جرگه‌ی فین‌تکی‌های نوآور.

می‌توان گفت این روزها فین‌تک در اوج خود قرار دارد و این اوج‌گیری نسبت به سایر حوزه‌های استارت‌آپی در مدت زمان بسیار کم‌تری رخ داده است. شاید این به دلیل پتانسیل عظیم فین‌تک باشد که آمار و ارقام نیز آن را نشان می‌دهند.

(بیشتر…)

چرا باید رای داد؟

ایران کشوری است که براساس اصل تفکیک قوا بخش‌های خاصی از آن توسط رای مستقیم مردم انتخاب می‌شوند. یکی از این بخش‌ها ریاست جمهوری است و تاریخ نشان داده که هر موقع ایرانیان تصمیم به حضور پای‌ صندوق گرفته‌اند و با حمایت حداکثری از کاندیدای خود وارد شده‌اند برنده بوده‌اند. نتایج ریاست جمهوری سال‌های ۷۶ و ۸۰ و ۹۲ تنها چند نمونه‌ی بارز از تاثیر رای مردم است.

(بیشتر…)

۱۰ شهر آسیا که با تمام قدرت برای توسعه‌ی فین‌تک می‌جنگند

فین تک در آسیا

با این‌که آمریکا و اروپا مهد تکنولوژی‌ها و نوآوری‌های جهانی هستند، اما همه بر این موضوع واقفند که آسیا بازاری عظیم و در حال رشد برای توسعه دارد. همین موضوع باعث شده که این روزها بیشتر از هر زمان دیگری در مورد تبدیل شدن آسیا به اکوسیستم فین‌تک جهان بشنویم.
در حال حاضر بیش از ۱۲۰ استارت‌آپ فین‌تک در آسیا وجود دارد که گرچه بیشترشان دارای ایده‌های تکراری در حوزه‌ی بیت‌کوین، پرداخت و بانکداری دیجیتال هستند، اما تلاش‌ها برای یافتن ایده‌های نوآورانه‌تر هم‌چنان ادامه دارد و این تلاش‌ها نویدبخش آینده‎ای روشن برای اکوسیستم فین‌تک آسیا است.
در این مطلب می‌خواهیم ۱۰ شهر آسیا که بیشترین تلاش را برای توسعه‌ی فین‌تک انجام داده‌اند، معرفی کنیم و در پایان نیز گریزی به نظرات کارشناسان جهانی در این مورد خواهیم داشت.

(بیشتر…)

حساب حسابه، کاکا برادر، وقتی دَنگی‌دُنگی وسط باشه!

برای همه پیش اومده که یه تعدادی بلیت سینما تهیه کنیم، یا بعد سینما شام رو حساب کنیم و یا خیلی کارها و مثال‌های دیگه. اگه همه‌اش به حساب ماست که نوش جون بقیه ؛)

اما اگه قراره حساب حساب باشه و کاکا برادر، پس هرکسی باید دُنگ خودش رو به کسی که  همه‌ی این هزینه‌ها رو متقبل شده پرداخت کنه.

(بیشتر…)

یک سال دیگر از رشد صنعت فین تک گذشت: فین تک تا ۲۰۳۰ چگونه تغییر خواهد کرد؟

آینده فین تک

پس از گذر برخی از استارت‎‌آپ‌های فین‌تک از مانع‌هایی که اخیرا با آن‌ها مواجه شدند، گسترش برگزاری نشست‌ها و تلاش‌های فعالان این حوزه برای اتحاد بیشتر، به نظر می‌رسد زمان اوج‌گیری در فین‌تک فرا رسیده است. با این‌که همه از هم سوال می‌کنند که آیا در حباب فین‌تک گیر افتاده‌ایم یا نه؟ اما همگی به آینده‌ی فین‌تک امیدوار بوده و چشم‌انداز طولانی‌تری را برای آن متصور هستند.

افزایش تعداد استارت‌آپ‌ها و توسعه‌های بین‌المللی نیز انرژی مضاعفی به فعالان این حوزه می‌دهد تا کار خود را با جدیت بیشتری ادامه دهند. با نزدیک شدن به سال جدید می‌خواهیم گذری داشته باشیم بر آینده‌ی فین‌تک؟!

(بیشتر…)