#زرین‌مهر شروع یک اتفاق خوب

zarinmehr

فاصله‌ی حرف تا عمل، هم می‌تواند زیاد باشد مثل فاصله‌ی بی‌تفاوتی آدم‌ها با یکدیگر و هم می‌تواند کم باشد مثل فاصله‌ی هدیه دادن یک لبخند به یکدیگر.

روزی که در گروه تلگرامی زرین‌پال صحبت از کارهای خیریه شد، حرف باقی نماند و تبدیل شد به یک اتفاق خوب به اسم #زرین‌مهر.

برای شروع خانه‌ی سالمندان کهریزک را انتخاب کردیم تا بتوانیم علاوه بر کمک‌های نقدی و تهیه‌ی اقلام مورد نیاز این عزیزان، با حضورمان لبخند‌هایمان را هدیه دهیم و لبخندهایی به وسعت یک عمر حرف و مهربانی هدیه بگیریم.

(بیشتر…)

تاریخچه پی‌پال: بزرگ‌ترین سیستم پرداخت الکترونیک جهان چگونه پدید آمد؟

تاریخچه پی پال- وبلاگ زرین پال

قصد داریم در مجموعه مطالبی به روند شکل‌گیری و رشد پی‌پال بپردازیم. در اولین نوشته نگاهی به تاریخچه پی‌پال انداخته‌ایم و به تدریج به جزییات وارد فراز و نشیب‌های داستان پی‌ پال خواهیم شد.

زمانی که مردم پول‌های خود را از طریق حساب‌های بانکی رد و بدل می‌کردند و نمی‌توانستند چیزی فراتر از آن را تصور کنند، پی پال روند جدیدی را توسعه داد و در حال حاضر توانسته به یکی از بزرگ‌ترین استارت‌آپ‌های پرداخت اینترنتی در جهان تبدیل شود. پی‌پال ثابت کرد که با قدرت تخیل می‌توان دنیا را به سطح کاملا جدید و پیشرفته‌ای رساند.

(بیشتر…)

پروژه‌هایی از زرین‌پال در پونیشا

ponisha

احتمالاً بیشتر فریلنسرها با پونیشا آشنا هستند و تا به حال پروژه‌هایی را از این طریق انجام داده‌اند.

پونیشا که کار خود را در شب یلدای ۱۳۹۰ شروع کرده است، امکانی را فراهم آورده برای کارفرمایان و فریلنسرها یا به عبارت صحیح‌تر و فارسی آزادکاران، تا کارفرمایان پروژه‌‌های خود را در هر زمینه‌ای که به صورت آنلاین قابل انجام باشد، آنجا قرار دهند و آزادکاران با انتخاب خود آن پروژه‌ها را انجام دهند؛ اتفاقی که به آن برون‌سپاری گفته می‌شود.

(بیشتر…)

مسیر روشن و تاریک این فین‌تکی‌ها

way-of-fintech

این فین‌تکی‌ها اشاره دارد به تمام استارت‌آپ‌هایی که در حوزه‌ی مالی و پرداخت یا به عبارتی فناوری مالی فعالیت دارند که می‌توان به صورت کامل‌تر گفت استارت‌آپ‌های فینتک در ۶ حوزه اصلی پرداخت، بیمه، وام  و قرض، سرمایه‌گذاری جمعی، مدیریت سرمایه و پردازش اطلاعات فعال هستند و قصد دارند نیازهای مالی را در جامعه به صورت سریعتر، راحت‌تر و ارزان‌تر ارائه کنند.(+)

اما قصه‌ی پر غصه‌ی این فین‌تکی‌ها از اواخر اسفند ۱۳۹۴ شروع شد. زمانی که به یک‌باره تمام درگاه‌های واسط پرداخت فیلتر شدند. اتفاقی که علاوه بر ضربه زدن به خود این شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی درگاه، باعث شد هزاران کسب و کار کوچک و احتمالاً بزرگ دچار سردرگمی شوند.

همه چیز کج‌دار و مریز ادامه داشت تا اینکه درگاه پرداخت چند استارت‌آپ فین‌تک بسته شد و آتشی دوباره افتاد بر جان این فین‌تکی‌ها.

(بیشتر…)

مرهمی برای دردِ پرداخت با ضمانت پرداخت

buy-cart

نمی‌دانم تا به حال اصطلاح درد پرداخت را شنیده‌اید یا نه، اما ممکن است تا به حال بدون آنکه خودتان هم متوجه شده باشید آن را احساس کرده باشید!

گاهی ممکن است هنگام پرداختِ پول احساسی ناخوشایند در ما ایجاد شود که این احساس دقیقاً همان بخش از مغز ما را تحریک می‌کند که هنکام احساس درد نیز همان نقطه در مغز ما تحریک می‌شود؛ این یعنی درد پرداخت.

با این اوصاف می‌توان گفت پرداخت پول در زمان خرید یک فرآیند دردناک است که باید کاری کرد تا حد امکان این درد برای خریدار کم و کم‌تر شود، اما چرا و چگونه؟

(بیشتر…)