استارت‌‌آپ‌های فین‌تک چگونه صنعت بانکداری جهانی را به چالش کشیده‌اند؟

فین تک و بانکداری

فوتبال دستی، مبل‌های راحتی، تراس با آبمیوه و سایبان، بازی‌های کامپیوتری و … هیچ‌کدام از این‌ها شبیه تصویر ما از یک موسسه مالی و اعتباری و یا یک شرکت خدمات بیمه‌ای نیستند! ولی این تصویر به زودی تغییر خواهد کرد، چرا که استارت‌ آپ‌ های فین تک در راه هستند.

روز به روز تعداد کابرانی که به دنبال دریافت خدمات راحت‌ و ارزان در گوشی‌های همراه خود هستند بیشتر و بیشتر می‌شوند. مردم دنیای امروز مطمئنا ترجیح می‌دهند که وقت خود را صرف کارهای مهم‌تری از صف‌های طولانی بانک‌های سنتی بکنند و همین آغاز شکل‌گیری صنعت جدیدی به نام فین تک یا همان (Financial Technology) است.

(بیشتر…)

پی پال مافیا؛ دوستانی که تاریخ‌سازترین مافیای جهان را شکل دادند

پی پال مافیا

حدود یک دهه پیش، پی‌پال مافیا نقش عمده‌ای در احیای صنعت فناوری ایفا کرد. داستان پشت این گروه از رهبران تکنولوژی نشان می‌دهد که موفقیت چیزی فراتر از شانس و اتفاق است

قبل از هر چیزی اجازه دهید مفهوم پی‌پال مافیا را توضیح دهیم، پی‌پال مافیا به تعدادی از اعضای پی‌پال گفته می‌شود که پس از فروش پی‌پال به ای‌بی از ادامه‌ی کار استعفا دادند و به کارآفرینی و ساخت‌ شرکت‌های نوآورانه روی آوردند. اگر به صورت همه‌جانبه به موضوع پی‌پال مافیا توجه کنیم؛ به جای مافیا می‌توانیم این اتفاق را یک دیاسپورا بنامیم. دیاسپورا به مهاجرت و آوارگی اجباری یا اختیاری گروهی از مردم اطلاق می‌شود.

(بیشتر…)

ما به چند زرین‌پال احتیاج داریم؟

به نقل از رضا قربانی: این روزها استارت‌آپ‌هایی که استارت‌آپ نیستند و فقط وب‌سایت‌های یک شرکت به دور از دانش و خلاقیت هستند، خودشان را جای استار‌ت‌آپ‌های فین‌تک جا زده‌اند.

فردی یک وب‌سایت زده و در آن فایل می‌فروشد. معتقد است این یک استارت‌آپ است یا مثلاً کسی می‌گوید می‌خواهد وب‌سایتی مانند دیجی‌کالا بزند و با دیجی‌کالا رقابت کند!

یا این روزها با تعداد زیادی وب‌سایت روبه‌رو می‌شوم که حتی در نام مشابه زرین‌پال هستند و می‌خواهند خدمات پرداخت ارائه کنند. وب‌سایت‌هایی که فقط وب‌سایت هستند اما می‌خواهند خدمات پرداخت موبایلی ارائه کنند و هر روز خبری در مورد لوگویشان منتشر می‌کنند.

(بیشتر…)

شب یلدا رو بدون کارمزد جشن بگیریم :)

(مثل گوینده‌های خبر بخونید) ضمن عرض تبریک فرا رسیدن شب یلدا به اطلاع هموطنان گرامی می‌رساند، از ساعت ۹ امشب (سه‌شنبه) تا ۹ صبح روز چهارشنبه درخواست‌های تسویه‌حساب به زرین‌کارت بدون کارمزد و نیز، درخواست صدور زرین‌کارت با ۵۰٪ تخفیف صورت می‌گیرد.

ادامه‌ی خبرها را همکارم به سمع‌ و نظر شما می‌رساند 🙂

(بیشتر…)

رُبات دوست داشتنی زرین‌پال در تلگرام

اگه از کاربران زرین‌پال هستید همین الآن گوشیتون رو بردارید و مراحل زیر رو انجام بدین!

نگران نباشید، نه وقتی میگره و نه جایی از گوشیتون رو اشغال میکنه، عوضش اتفاق و ویژگی‌های خوبی رو تجربه خواهید کرد.

روی لینک زیر کلیک کنید.

https://telegram.me/zarinpalrobot

(بیشتر…)