از فیلترینگ درگاه‌های واسط تا رفع فیلترینگ زرین‌پال

zarinpal-filtering

تا بوده، بالا و پایین بوده میان هم‌صنفان و شرکت‌های فعال در یک حوزه، اما چیزی که مهم هست بالا ماندن در این بالا و پایین‌هاست.

هفته‌ی پیش زرین‌پال هم فیلتر شد تا کسانی که منتطر این اتفاق و پایین آمدن زرین‌پال بودند، خوشحال شوند. اما تیم زرین‌پال جنگید و دست روی دست نگذاشت و حرف نزد. مثل هر فرد عادی دیگر پله‌های ادارات را بالا و پایین شد، گاهی نگاه‌ها و برخوردهای منفی را به جان خرید تا با مساعدت مسئولان امر و همراهی دوستان وفادارش، به راه خود ادامه دهد.

بد نیست حالا بیان کنیم هرآنچه را که باید.

 

چرا درگاه‌های واسط فیلتر شدند، اما زرین‌پال نه؟

پرسشی که برای آن هزار و یک پاسخ درست و نادرست بیان شد. قضاوت‌ها صورت گرفت و احکام گوناگونی صادر شد.

زمانی که درگاه‌های واسط فیلتر شدند و این اتفاق برای زرین‌پال رخ نداد، همه انگشت اتهام را به سوی زرین‌پال نشانه رفتند که همه چیز زیر سر خود زرین‌پال است. اینکه قصد دارد با حذف ناجوانمردانه رقبای خود، یکه‌تاز این میدان شود.

در این مدت، عدم فیلتر نشدن زرین‌پال را دقت و سخت‌گیری در ارائه‌ی درگاه به پذیرندگان اعلام کرده بودیم. همینطور هم بود. چرا که زرین‌پال فیلتر شد فقط به خاطر استفاده‌ی یکی دو پذیرنده از درگاه زرین‌پال برای فروش محصولاتی که از دید قانون و خود زرین‌پال مجاز نبوده و نیستند، مثل فروش فیلم و سریال که به صورت غیرمستقیم صورت گرفته و باعث شده است شناسایی آن برای ما سخت شود.

همین اتفاق سبب شد تا زرین‌پال هم فیلتر شود و حالا بگویند دودِ این آتشی که به جان رقبا انداختیم در آخر به چشمان خودمان نیز رفت. داستان جالبیست، چه فیلتر شوید و چه فیلتر نشوید و در کل چه هر جور باشید،‌ مورد قضاوت قرار می‌گیرید.

علت فیلترینگ زرین‌پال این بود، پس احتمالا دیگر درگاه‌های واسط هم به این علت فیلتر شده‌اند و باید به حکم حذف ناجوانمردانه‌ی رقبا توسط زرین‌پال، فقط خندید.

 

حقیقت خودش وجود دارد، دروغ است که ساخته می‌شود.

ـ ژرژ براک

 

گذر از فیلترینگ، سخت اما شدنی!

هیچ کسب و کار اینترنتی و هیچ مدیر وبسایتی اصلاً دوست ندارند با صفحه‌ی پیوند‌های سایت و کسب و کار اینترنتی خود و حتی دیگران مواجه شود. اما گاهی پیش می‌آید صبح که از خواب بیدار می‌شوید، دیدن صفحه‌ی رنگارنگ پیوندها، حال شما را هم رنگی می‌کند!

در نگاه اول همه چیز تمام است، اما وقتی یک گام که بر‌ می‌دارید هرچند کوچک، گام‌های بعدی را محکم‌تر و سرجای خودش بر می‌دارید که این یعنی گذر از فیلترینگ، سخت اما شدنی!

تیم زرین‌پال بلافاصله بعد از فیلترینگ، انجام اقدامات لازم را شروع کرد، چندین روز پیگیری، تماس پشت تماس، فکس و نامه‌نگاری فقط برای پایبندی به اصول و قوانین، برای ادامه‌ی بهتر مسیر، برای دور نزدن و مقابله نکردن با فیلترینگ.

فیلترینگ موضوعی است که مخالفان زیادی دارد، وجود دارد و ممکن هست روزی برای هر کسب و کاری اتفاق بیافتد، آن هم ناخواسته و برای تخلف کسانی دیگر نه خود شما، اما آن روی دیگر سکه این است که می‌شود با حوصله کردن و پیگیری مداوم، برای بقاء کسب و کار اینترنتی خود جنگید.

 

انتقاد یا توهین!

متاسفانه باب شده بدگویی و توهین را جای انتقاد قالب کردن! بهتر است ابتدا تعریف نقد و انتقاد را در ویکیپدیا مطالعه کنیم!

توهین قابل پذیرش نیست اما انتقاد چرا. مطمئناً رفع ابهام و پاسخ به انتقادات می‌تواند روشن‌کننده‌ی مسیر تاریک ساخته شده از نام زرین‌پال در ذهن‌ها باشد.

در این مدت بیشترین نارضایتی و انتقاد حول دو موضوع زیر بود که امیدواریم پاسخ‌های زیر رافعِ سوء‌تفاهم‌ها و نارضایتی‌های موجود باشد.

 

تسویه حسابِ دیر

زرین‌پال با شعار ضمانت پرداخت فعالیت خود را آغاز کرد و همچنان بر این اساس نیز استوار هست اما متاسفانه برای پذیرندگان عزیز این مورد جا نیافتاده است، چرا که پذیرندگان عزیز فقط در پی تسویه حساب سریع هستند در صورتی که زرین‌پال قصد دارد با تسویه‌ی دیرتر و بعد از ۴ روز، خرید کسانی که از پذیرندگان محصولی خریداری می‌کنند را ضمانت کند.

اگر زرین‌پال را انتخاب می‌کنید، تسویه‌ی دیرهنگام را ضعف ندانید، چرا که این مدت زمان برای تسویه، برای ضمانت خرید مشتریان شماست. با وجود این رویه‌ی صحیح که نه تنها ضعف نیست و یک ویژگی مثبت می‌باشد، ما برای تسویه‌ی زودتر امکانات دیگری را فراهم آورده‌ایم، مثل زرین‌کارت.

 

پشتیبانی ضعیف

طبق معیار جهانی، میانگین زمانِ اولین پاسخگویی به درخواست‌ها ۲۲ ساعت ذکر شده است، در صورتی که تا قبل از اتفاقات اخیر یعنی فیلتر شدن درگاه‌های واسط و اضافه شدن حجم زیادی از کاربران و درخواست‌ها به زرین‌پال، ما کمتر از ۱۲ ساعت پاسخگوی درخواست‌ها و تیکت‌ها به کاربران خود بودیم.

اتفاقات اخیر باعث ۱۰ برابر شدن تعداد تیکت‌ها و پاسخگویی دیر به درخواست کاربران عزیز شد که این حجم از درخواست،  تا به حال در زرین‌پال بی‌سابقه بوده است.

ما برای حل این مشکل تیم پشتیبانی خود را هم تقویت کردیم تا نارضایتی کاربران به کمترین میزان خود برسد اما حل این مشکل کمی زمان‌بر هست.

خوشبختانه در حال حاضر حجم درخواست‌ها و تیکت‌ها از نصف هم گذشته و تقریباً به حالت عادی برگشته‌ایم تا رضایت کاربران خستگی را از تن ما بیرون کند.

اما قبول کنیم که این اتفاق برای هر شرکتی زمینه‌ساز بروز مشکلات این چنینی هست که صبوری کاربران می‌تواند به مدیریت و بهبود آن کمک شایانی کند.

از همین‌جا دوباره از تمام کسانی که به خاطر پشتیبانی ضعیف متضرر و ناراحت شده‌اند، عذرخواهی می‌کنیم.

 

مطلب را طولانی نمی‌کنیم و وقت شما و خودمان را برای پاسخ گفتن به سیاه‌نمایی‌های اخیر و توهین‌هایی که در پوست انتقاد بیان می‌شدند، هدر نمی‌دهیم. از نگاه ما عملکرد بهتر و پاسخگویی محترمانه و درست، حق یک انتقاد منصفانه است. منصفانه انتقاد کنیم برای بهتر شدن.

 

اگر می‌خواهید از شما انتقاد نکنند، کاری نکنید، چیزی نگویی، چیزی نباشید.

ـ اِلبرت هابارد

 

مروری بر اخبار و اتفاقات اخیر

در انتها بد نیست مروری داشته باشیم بر اخبار و مطالب منتشر شده پیرامون فیلترینگ درگاه‌های واسط پرداخت و زرین‌پال، همچنین نظرات منصفانه و غیرمنصفانه عزیزان ذیل این مطالب:

امیری از فیلتر شدن درگاه‌ها سخن می‌گوید | ۱۰ اردیبهشت ۹۵

فیلتر درگاه‌های واسطه پرداخت در پر ترافیک‌ترین روزهای پولی سال | ۲۷ اسفند ۹۴

موضوع داغ فیلتر شدن پی لاین و سایر درگاه های واسط! چرا؟ | ۲۵ فروردین ۹۵

زرین پال: خوش شانس بودیم یا از قلم افتادیم که فیلتر نشدیم. | ۲۷ اسفند ۹۴

درگاه های واسط پرداخت الکترونیکی چرا فیلتر می شوند ؟ تجزیه و تحلیل ماهیت وجودی درگاه واسط پرداخت | ۱۴ اردیبهشت ۹۵

چرا برخی درگاه‌های واسط مسدود شدند؟ | ۱۶ فروردین ۹۵

درگاه پرداخت زرین پال هم فیلتر شد! | ۱۴ اردیبهشت ۹۵

سالی که نکوست / در باب فیلترینگ وب‌سایت‌های واسطه پرداخت | ۷ فروردین ۹۵

ماجرای فیلتر شدن تمام درگاه‌های پرداخت از زبان زرین‌پال | ۱۷ اردیبهشت ۹۵

و بالاخره فیلتر شدن زرین‌پال | ۲۰ اردیبهشت ۹۵

سلام، من محمد عباسی‌فرد هستم. مدیر محتوا و روابط عمومی سابق زرین‌پال که همیشه سعی می‌کنه یاد بگیره، انجام بده و خوشحال باشه :)

38 دیدگاه On از فیلترینگ درگاه‌های واسط تا رفع فیلترینگ زرین‌پال

 • کارتون درسته
  خدا قوت زرین پالی هاااا

 • من نمیدونم چرا اسمتون بد در رفته و یجورایی حس تنفر رو از شما این چند وقت بین کاربران و رقیبانتون لمس کردم.
  در هر صورت من تازگیا از شما استفاده میکنم و نمیتونم خیلی قوی چیزی بگم در مورد سرویستون فقط امیدوارم این دیدگاه ها و حجمه ی عظیم تفکرات منفی که هست واقعی نباشه و شاهد یه سرویس خوب باشیم.و همچنین از رفع فیلترتون هم خوشحالیم.

 • متاسفانه خیلی چیز ها هنوز در کشور ما فرهنگ و نحوه ی برخورد صحیحش به وجود نیومده
  جدای از اون اینکه بدون دلیل به کسی اتهام بزنیم کار درستی نیست
  ان شاءالله پر قدرت تر کار رو آغاز کنید 🙂

 • بسیار گویا و دلپذیر بود. خسته نباشی محمد جان. امیدوارم همیشه موفق باشی. ☺

 • ضمن خسته نباشید
  چند سوال که ممکن هست در ذهن خیلی از دوستان باشه!
  چرا بعد از فیلترینگ گسترده درگاهها، زرین پال این مسیر رو زودتر طی نکرد که همون چند روز هم فیلتر نشه!
  و سوال دیگه ای که هست کاربران زرین پال فقط یک درصد رو به شما پرداخت میکنند و مالیات جای دیگه پرداخت نمیکنند، ایا این مالیات رو خود زرین پال پرداخت میکنه؟

  • متاسفانه ما به خاطر یکی دو وبسایت فروش فیلم و سریال فیلتر شدیم که مستقیم این کار رو نمی‌کردن و به همین دلیل قابل تشخیص نبودن و همین باعث شد فیلتر شیم. اگه این اتفاق نمی‌افتاد اصلا فیلتر هم نمیشدیم چرا که ما بسیار سخت‌گیرانه درگاه می‌دهیم به پذیرندگان عزیز.
   اما سوال دوم 🙂
   در این مورد به طور کلی پرداخت ماليات پذيرندگان مقوله جداگونه‌ای از خدمات پرداخت هست و در حوزه فعاليت ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت نيست.
   ممنون برای نظر و سوالات موشکافانه‌تون 🙂

 • جواب خوبی برای ابهام های پیش آمده بود. البته در طول این مدت هم چیزی از اعتماد ما به زرین پال کم نشد.
  بهترین باشید و پایدار

  دود خودش میداند در چشم چه کسی برود 🙂

 • سلام.
  فعالیت شما یک تجارت است، در تجارت هم رضایت خدمات گیرنده مهم است.
  تا زمانی که رضایت خدمات گیرنده را تامین کنید، نزد شما میماند و تجارت خوبی خواهید داشت. زمانی که این رضایت از بین برود کاربر به دنبال جایگزین میگردد، چون برایش مهم نیست چه اتفاقی برای خدمات دهنده افتاده است. او سرویس میخواهد و برایش حاضر است پول بپردازد.
  بعنوان کاربر زرین پال از تلاش های شما برای خدمات بهتر سپاس‌گزارم.

 • سلام
  عزیز من الان 6 روز منتظر پاسخ یک تیکت هستم و هنوزم که هنوزه جواب ندادین دیگه اینقدر سرتون شلوغ نی که یه هفته گذشته و هنوزم پاسخ ندادین

 • با سلام زرین پالی های عزیز .
  من خیلی وقته از این درگاه استفاده میکنم . خیلی عالیه و من اولش مشکوک بودم که درگاههای دیگه باعث و بانی بودن یا نه ؟! که جواب منفیه، اما از خوشحال بودنشون بابت فیلتر شدن زرین پال مطمنم بعد از اون طبق قوانین ایران بانک های دولتی به شدت ذهنم رو مشغول کرد که بعد فکر کردم که کارت زرین پال مربوط به بانک آینده هستش و ربطی هم نباید داشته باشه . واقعیت این همه فکر کردن فقط یه چیزه . اونم راحتی کار برای ما کاربران و امکانات بی نظیر این وب سرویس خصوصی . ما گروه برنامه نویسی هستیم و با درگاههای بانک های مختلف کار کردیم که تنها با یه واسط به اسم زرین پال دچار مشکل نبوده ایم . و با دیگر در گاههای متاسفانه از لحاظ پشتیبانی و کمبود امکانات نرم افزاری برای سیستم های مختلف دچار مشکلاتی بوده ایم.
  زرین پالی ها سرتون سلامت و انشالا همیشه ثابت قدم باشید….

 • با سلام
  من که نظر مثبت دوستان رو خوندم خواستم کمی از موفقیت هام بوسیله زرین پال بگم و اونم اینه که من یکماهه که با درگاه پرداخت عزیز زرین پال مشکل دارم و نیز اینکه کسی که در وب سایت من خرید میکنه با خطای خرابی درگاه پرداخت و مشکل داشتن درگاه پرداخت مواجه میشه و همین الان هم که دارم این کامنت رو مینویسم درگاه زرین پال و حتی خود زرین پال هم فیلتر شده و اینکه دو هفته هست که نه پشتیبانی و نه راهنمایی از سایت شما دیدم .کارتون و تبلیغاتتون عالیه اما بعضی چیزهاتون نابخشودنی هستش البتته اونایی که حرفه ای هستن و وب مستر واقعی هستن منظور من رو فک کنم برداشته باشن.
  موفق باشید .

 • با سلام
  حدودا ۴ سال میشه از زرین پال استفاده می کنم و تا حالا به هیچ مشکلی برنخوردم.
  زرین کارت ایده ی بسیار عالی است که فقط توسط زرین پال ارائه میشه کارمز بسیار اندک با داشتن زرین کارت از مزایای اونه که چند سالی صفر بود الان شده ۰/۵ درصد . ایده سه شنبه های طلایی با کارمزد صفر حرف نداره.
  امیدوارم همیشه سربلند باشی زرین پال عزیز.

  کسب و کار پاک همیشه ماندگار است.

  • سلام احمد عزیز 🙂
   ممنون برای نظر پر مهر و پر انرژی‌ات 🙂
   تمام تلاش مجموعه‌ی زرین‌پال همینه که بتونیم خدمات و سرویس‌های مناسبی برای کاربرای عزیزمون فراهم کنیم.
   برای جمله‌ی آخرت خیلی خیلی ممنون. چسبید ؛)

   • سلام و عرض ادب
    تسویه دیر و درصد کارمزد به کنار، ولی لحن بعضی از کارشناسان اصلا خوب نیست، کسی که وظیفه داره جوابگو باشه، اسمش شده کارشناس، وظیفه داره با لحن درست جواب بده نه طلبکارانه.
    من نوعی تیکت میزنم، وقتی موردی رو نمیدونم انتظار راهنمایی دارم نه اینکه تحقیر بشم یا با جواب چکشی مواجه بشم،
    من به زودی درگاه زرین پال رو از سایتم غیرفعال میکنم، یا علی مدد

 • Pingback: روش رفع فیلتر سریع سایت - ساز بلاگ مرجع اتفاقات و اخبار بروز ایرانساز بلاگ مرجع اتفاقات و اخبار بروز ایران ()

 • سلام
  من حدودا ۳ سال میشه از زرین پال استفاده می کنم
  به جرات میتونم بگم که برترین درگاه پرداخت واسط ایرانه

 • امیدوارم به زودی دوباره رفع فیلتر بشه زرین پال خیلی عالی بود هم برای پذیرنده و هم برای خریدار

  وقتی دیدم فیلتر شدید اشکم درومد

 • بالاخره گذر پوست به دباغ خانه میفته
  واقعا جای تاسف داره که در نیمه تیر ماه ۹۶ زرین پال فیلتر شده، اون هم به دلیلی مسخره
  مگه تو تلگرام کسی نمیتونه با دادن شماره کارت بانکی، اجناس نامتعارف را به فروش برسونه؟

 • سلام خدمت زرین پالی ها
  من یک سالی هست از این سرویس استفاده می کنم و راضی هستم تو خیلی از تیکت ها روزانه جواب داده شده و بسیاری از تسویه حساب ها با وجود عنوان شدن سه روز کاری در همون روز پرداخت شده .
  ما که راضی هستیم امیدوارم مشکل زود حل شه .

 • چرا گاف می دین هنوز که فیلتر هستید.

 • سلام همچون کودکی که تازه زمین خورده ومحکمتر بلند میشه مادرکنار شما دست دردست هم برای بهتر شدن ممون از زحماتتان

 • بسیار عالی خیلی خوشحال شدم
  بیشتر مردم که فروشگاه دارند از درگاه زرین پال استفاده میکنند
  قلب فروشگاهای اینترنتی ،زرین پاله
  خیلی ممنونم از همتون

 • من حقیقتش از این امر بسیار ناخشنود هستم که زرین پال ۳ سال شد که حساب کاربری من را به علتی معمولی مسدود کرد من حقیقتش از زرین پال ناراحت هستم زیرا در این مدت مشتری مداری نکردند و هرچقدر خواهش از مدیریتشون کردم قبول نکردند اما میخوام بهتون بگم هر پرنده ای که همیشه در نقاط بالای آسمان پرواز نمیکنه و باید یه روز روی زمین بشینه چه امروز یا چه فردا یا چه هر وقت دیگری

 • سلام ، من محمد نصیری یکی از بنیانگذاران وب سایت آیتی پرو یا توسینسوی فعلی هستم ، ممنون میشم لینک مطلب رو تغییر بدید با توجه به Rebranding ای که انجام دادیم و به توسینسو یا آدرس زیر تغییر بدید با تشکر
  https://web.tosinso.com/articles/32585/

 • نگرش خیلی خوبی پشت زرین پال هستش
  یک الگو مناسب برای استارت آپ

 • اخه این چه وضعیه من که مال ۱۳۸۴ چه خاکی تو سرم بریزم چرا گزاشتید حد اقل سن عضویت مال ۱۳۸۳

 • فروش ماشین دست دوم یک روزه و با کارشناسی رایگان
  https://khodro45.com/

پاسخ دهید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.