از امکانات جدید زرین‌کارت تا آینده خدمات سرویس‌های کارت بانکی در زرین‌پال

«مهدی خیاطیان» مدیر محصول زرین‌کارت در سومین قسمت از سلسله گفت‌وگوهای زنده زرین‌پالِ جدید، درباره‌ی سرویس زرین‌کارت صحبت کرد. علت به وجود آمدنِ سرویس زرین‌کارت، ویژگی‌های گذشته و حال حاضر زرین‌کارت صحبت کرد. او هم‌چنین به ویژگی‌های زرین‌کارت جدید اشاره کرد و دلایل تاخیر در دریافت آن را توضیح داد. خیاطیان در انتهای سخنان خود از تاسیس شرکت جدید زیرمجموعه زرین‌پال به منظور ارائه سرویس‌های تخصصی بر اساس کارت بانکی خبر داد.

علت به وجود آمدنِ سرویس زرین‌کارت

از بدو تاسیس زرین‌پال هدف اصلی ارائه سرویس های متفاوت و منطبق بر نیازهای کاربران بوده است. یکی از نیازهای موجود در میان کسب و کارها، مخصوصا کسب و کارهای کوچکی که سرمایه در گردش کمی داشتند، بازگشت سریع مبلغ فروش محصولات به حساب‌شان بود. یکی دیگر از نیازهایی که در زرین‌پال شناسایی شد تغییر مدل کارمزدی به صورتی بود که پذیرنده‌ها کارمزدی بابت تراکنش‌های خود پرداخت نکنند و یا کارمزد کمتری بپردازند.

ایده‌ی اصلی شکل‌گیری زرین‌کارت بر اساس رفع این نیازها بود. با رایزنی‌های انجام شده با بانک‌های مختلف سرویس کارت زرین‌پال شکل گرفت و اولین زرین‌کارت صادر شد.

چه چیزی زرین‌کارت را متمایز می‌کرد؟

خیاطیان در ادامه صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد که یکی از مهم‌ترین سرویس‌های زرین‌کارت سه‌شنبه‌های طلایی بود که طبق یک مدل بیزینسی طراحی و اجرا شد. تسویه حساب هفتگی در روز سه‌شنبه‌های طلایی به مقصد زرین‌کارت برای پذیرندگان رایگان بود. این سرویس تبدیل به یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های زرین‌پال شد که قصد داریم در نسخه‌جدید نیز به آن بپردازیم.

همین‌طور کارمزد تعرفه پذیرندگان که دارای زرین‌کارت بودند ولی تمایلی به تسویه در روز سه‌شنبه به صورت ۰.۵% محاسبه میشد.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم سرویس زرین‌کارت تسویه حساب آنی بود که به پذیرندگان این امکان را می‌داد تا هر زمان که مایل به تسویه حساب بودند بتوانند وجه مورد نظر خود را دریافت کنند.

همین‌طور در راستای افزایش اعتماد میان پذیرندگان، زرین‌پال درج لوگوی خود بر روی زرین‌کارت‌ها شد. در آن زمان زرین‌پال جزو اولین شرکت‌های خصوصی بود که توانست همکاری با این ابعاد با بانک‌ها داشته باشد.

زرین‌کارت به عنوان وجه تمایز قوی زرین‌پال با سایر شرکت‌های ارائه دهنده سرویس درگاه پرداخت شناخته می‌شده است و حفظ و توسعه آن برای ما بسیار مهم است. 

ویژگی‌های زرین‌کارت جدید

یکی از مواردی که برای کاربران اهمیت زیادی داشت، استفاده از سرویس انتقال وجه به روش کارت به کارت و ارسال پیامک جداگانه واریز و یا برداشت وجه بود. وجود این نیازها باعث شد که به فکر ایجاد یک زرین‌کارت جدیدتر با امکانات بیشتر باشیم. 

همچنین یکی از مواردی که برای ما حائز اهمیت بود امکان دریافت زرین‌کارت از بانک‌های بزرگ‌تر بود تا کاربران به راحتی بتوانند با مراجعه به شعبه‌های مختلف زرین‌کارت خود را تحویل بگیرند و یا تمدید کنند. 

از طرف دیگر با توجه به الزامات پرداخت‌یاری برای تسویه حساب به شماره‌ی شبای افراد، استفاده از زرین‌کارت‌های گذشته ممکن نبود.  بنابراین غیرفعال سازی زرین‌کارت‌های قدیم تنها به دلیل الزامات سیستم پرداخت‌یاری بوده است.

زرین‌کارت به عنوان وجه تمایز قوی زرین‌پال با سایر شرکت‌های ارائه دهنده سرویس درگاه پرداخت شناخته می‌شده است و حفظ و توسعه آن برای ما بسیار مهم است. افزایش نیازمندی کاربران به سرویس‌های کارت محور، موجب شد تا زرین‌پال سال گذشته یک شرکت مجزا را تحت نظر خود تاسیس و اداره کند.

افزایش نیازمندی کاربران به سرویس‌های کارت محور، موجب شد تا زرین‌پال سال گذشته یک شرکت مجزا را تحت نظر خود تاسیس و اداره کند.

زرین‌کارت جدید

زرین‌کارت جدید در واقع یک زرین‌حساب است! چرا که این کارت متصل به یک حساب بانکی است که توسط زرین‌پال به نام کاربران و برای آن‌ها افتتاح می‌شود. بنابراین زرین‌کارت جدید تمامی امکانات یک حساب بانکی از جمله انتقال وجه با بانک‌های دیگر، اینترنت بانک، دریافت رمز پویا و… را دارد. او هم‌چنین در پاسخ به اینکه چرا این حساب باید از جانب زرین‌پال افتتاح شود می‌گوید: به دلیل تعاملاتی که زرین‌پال با بانک‌های طرف قرارداد خود داشته است و مدل بیزینسی که با آن‌ها تنظیم کرده است لازم است که این حساب به صورت جداگانه افتتاح شده و در اختیار کاربران قرار بگیرد.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که فرایند افتتاح حساب در یک بانک جدید کار زمان‌بری است که زرین‌پال با توجه به سیستم احراز هویت دیجیتالی خود این فرایند را برای پذیرندگان خود بسیار ساده کرده است.

علت زمان‌بر شدن دریافت زرین‌کارت‌های جدید

مهدی خیاطیان در پاسخ به طولانی شدن زمان دریافت زرین‌کارت‌ها می‌گوید: از زمان بهمن ماه که سال ۹۸ فرآیند صدور زرین‌کارت‌های جدید طبق الزامات پرداخت‌یاری متوقف شد. در حال حاضر تمامی اقدامات لازم از سمت زرین‌پال انجام شده است ولی متاسفانه به دلیل کندی سیستم‌های بانکی و با توجه به گسترش ویروس کرونا این رویه سرعت عمل لازم را نداشت. همین طور یکی از مواردی که برای ما بسیار مهم بود قرارگیری لوگوی برند زرین‌پال بر روی کارت‌های بانکی بود که این امر نیز نیاز به زمان زیادی از سوی زرین‌پال و بانک‌های طرف قرارداد دارد.

یکی دیگر از علت‌های افزایش مدت زمان دریافت زرین‌کارت، هماهنگی‌های فنی مورد نیاز سمت بانک‌های طرف قرارداد بود تا در هر آپدیت از وقوع اختلال‌های بانکی احتمالی پیش‌گیری شود. 

خیاطیان ضمن عذرخواهی از پذیرندگان به آن‌ها اعلام نمود که اطلاعات پذیرندگان از سمت زرین‌پال کاملا آماده است و تنها امضای قراردادهای تفاهم‌نامه از سمت بانک‌ها باقی مانده است. با این وجود زرین‌پال به جهت دل‌جویی از کاربرانی که تاکنون زرین‌کارت خود را دریافت نکرده‌اند اعلام می‌دارد که تا زمان تحویل زرین‌کارت‌ها تعرفه کارمزدی این دسته از پذیرندگان رایگان خواهد بود.

زرین‌پال به جهت دل‌جویی از پذیرندگانی که تاکنون زرین‌کارت خود را دریافت نکرده‌اند اعلام می‌دارد که تا زمان تحویل زرین‌کارت‌ها تعرفه کارمزدی آن‌ها رایگان خواهد بود.

خیاطیان در پاسخ به افرادی که عنوان کردند علی‌رغم درخواست زرین‌کارت تعرفه کارمزدی آن‌ها به صورت رایگان درنیامده است، عنوان کرد که آن‌ها می‌توانند تنها با ارسال تیکت درخواست خود را مطرح کنند تا در سریع‌ترین زمان به آن‌ها رسیدگی شود.

شرایط کنونی دریافت زرین‌کارت

با توجه به روندی که در حال حاضر برای دریافت زرین‌کارت‌ها وجود دارد امکان دریافت درخواست جدید وجود ندارد. زرین‌پال ابتدا خود را در مقابل ۳۰ هزار پذیرنده‌ای که پیش‌تر درخواست زرین‌کارت داده‌اند متعهد می‌داند. به محض آغاز روند صدور زرین‌کارت جدید، درخواست زرین‌کارت در پنل کاربری سایر پذیرنده‌ها نیز فعال می‌گردد.

آینده‌ی محصول زرین‌کارت

خیاطیان در ادامه گفت‌وگوی خود درباره اهمیت سرویس‌های کارتی در زرین‌پال صحبت به میان آورد. تاسیس یک شرکت جدید برای این منظور از جمله اقدامات اساسی زرین‌پال بوده است. یکی دیگر از اهداف این شرکت تحقیق و توسعه بر روی سرویس‌های کارت است که به زودی اخبار خوبی از آن خواهیم شنید. یکی از خدمات این شرکت ارائه کارت بانکی به اتباع کشورهای خارجی است که در داخل ایران سکونت دارند. بر اساس راه‌حل‌های ارائه شده از سوی این شرکت، اتباع کشور‌های دیگر می‌توانند با ارائه کارت آمایش خود برای دریافت کارت بانکی و یا زرین‌کارت به صورت کاملا قانونی اقدام نمایند.

خیاطیان در انتهای گفت‌وگوی خود به پرسش کاربران پیرامون روش تمدید زرین‌کارت‌ها و… پاسخ داد.

2 دیدگاه On از امکانات جدید زرین‌کارت تا آینده خدمات سرویس‌های کارت بانکی در زرین‌پال

پاسخ دهید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.