روند تسویه‌حساب در مدل پرداخت‌یاری چگونه است؟

این روزها کلمه‌ی «پرداخت‌یاری» میان صاحبان کسب و کارهای آنلاین کلمه‌ی شناخته شده‌ای است. با این حال ممکن است ابهاماتی درباره‌ی مراحل و مدل تسویه‌حساب در این روش نوین پرداخت وجود داشته باشد. در این مطلب، قصد داریم با بیانِ جزئیات بیش‌تر به بررسی روند تسویه‌حساب در مدل پرداخت‌یاری، علت اختلالات تسویه‌حساب در مدل پرداخت یاری و بیان راه‌کارهای زرین‌پال برای بهبود آن بپردازیم.

مراحل تسویه‌حساب در مدل پرداخت یاری

مرحله اول:

پس از انجام تراکنش از طریق درگاه‌ زرین‌پال، مبلغ تراکنش در کوتاه‌ترین زمان ممکن توسط درگاه پرداخت الکترونیک کسر شده و بدون اتلاف وقت به حساب‌های عمومی بانک مرکزی منتقل می شود.

مرحله دوم:

سپس این مبلغ از حساب عمومی شاپرک وارد حساب پرداخت یاری می کند. این حساب نقش واسط را ایفا می‌کند و زرین‌پال قانونا حق دخل و تصرف در این حساب را ندارد. زمان‌بندی این مرحله مطابق با اولین چرخه‌ی پایای صبح است.

مرحله سوم:

 پس از تکمیل این روند، لیست اطلاعات تراکنش‌هایی که از طریق درگاه‌ زرین‌پال صورت گرفته‌اند، به همراه اطلاعات حساب پذیرنده‌ها به شاپرک گزارش شده و مبلغ‌ها از حساب واسط پرداخت یاری برداشت و جهت واریز توسط بانک مرکزی اقدام می‌گردد. مدت زمان این مرحله، یک سیکل پایا است. 

مرحله چهارم:

وجه در سیکل پایای بعدی به حساب مشخص شده توسط پذیرندگان واریز می‌گردد و رسید، شناسه‌ی واریز و تک‌تک تراکنش‌های انجام‌شده در پنل کاربری زرین‌پال قابل مشاهده خواهد بود.

گفتنی‌ست کلیه‌ی روند تسویه‌حساب در روش پرداخت‌یاری، کمتر از ۲۴ ساعت به طول می‌انجامد.

نقش زرین‌پال به عنوان واسط در مدل پرداخت‌یاری چیست؟

به جهت تسهیل در امور پرداخت و حسابداری حساب مسدودی واسط (حساب پرداخت یاری) با دستور کتبی شاپرک، افتتاح شده و به جهت تسویه‌حساب های روزانه در اختیار شاپرک قرار می‌گیرد. لازم به توضیح است که حساب پرداخت یاری «زرین‌پال» به عنوان حساب واسط ثبت شده و عمل می‌کند و کلیه‌ی امور واریز و برداشت وجه، تماما توسط شاپرک انجام خواهد شد. در همین راستا، زرین‌پال هیچ‌گونه دخل و تصرفی در مبالغِ تراکنش‌های صورت گرفته ندارد. در واقع می‌توان گفت زرین‌پال به صورت حسابدار واسط عمل می‌کند، به این صورت که لیستی از پرداخت‌ها و تراکنش‌های پذیرندگان، به همراه اطلاعات بانکی آن‌ها را در اختیار شاپرک قرار می‌دهد، تا روند انتقال وجه آغاز گردد. بعد انتقال وجه نیز تاریخچه تمام تراکنش‌ها را در اختیار پذیرنده‌ها قرار می‌دهد.

دلیل اختلالات در تسویه حساب چیست؟

همان طور که پیش‌تر به آن اشاره شد، در طراحی مکانیزم پرداخت یاری از سوییچ پایا جهت برداشت و تسویه وجوه استفاده می‌شود. در نتیجه در صورت وجود هرگونه مغایرت عملیات تسویه حساب با یک روز کاری تاخیر اتفاق خواهد افتاد.

راهکار زرین‌پال برای بهبود عملکرد تسویه‌حساب در مدل پرداخت یاری

از آن‌جایی که مدل پرداخت‌یاری، روشی نوین در صنعت بانکداری مجازی کشور به شمار می‌رود، بدیهی‌ست که اجرای آن در روزهای ابتدایی با اختلالاتی همراه باشد. به منظور بهبود و توسعه‌ی هر چه سریع‌تر این روش، زرین‌پال به عنوان اولین پرداخت یار رسمی و با دارا بودن صدها هزار پذیرنده، از دی ماه سال قبل با توجه به ریسک‌های موجود در روند پیش‌بینی شده توسط بانک مرکزی در مدل پرداخت یاری، پیشنهاداتی را ارائه کرده است. در مدل پیشنهادی زرین‌پال درخواست شده است که در عملیات انتقال وجه به جای استفاده از سوییچ پایا، از سوییچ ساتنا استفاده شود.  این پیشنهاد از سوی بانک مرکزی تایید شده است ولی متاسفانه به دلیل حجم بالای تغییرات از سمت شاپرک و بحران کرونا  تاکنون انجام نشده است.

گفتنی است که کارگروه اقدام سریع از سمت بانک مرکزی ایجاد شده و این موضوع سریعا در حال پیگیری است.

زرین پال در تلاش است تا با پیگیری راه‌کارهای ارائه شده، هرگونه اختلال در تسویه‌حساب مدل پرداخت‌یاری را به حداقل میزان ممکن رسانده و تجربه‌ی دلنشینی از حضور در نسخه‌ی پرداخت‌یاری برای پذیرندگان خود رقم بزند.

امیدواریم این مطلب به پرسش‌های شما در زمینه روند تسویه حساب پاسخ داده باشد. اگر در این زمینه سوال دیگری دارد در قسمت نظرات با ما مطرح کنید.

پاسخ دهید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.