کسب درآمد با آموزش آنلاین

طی چند سال گذشته، بیش‌تر از هر زمان دیگری شاهد بوده‌ایم که تمام کسانی که به نوعی در شبکه‌های اجتماعی یا کانال‌های پیام‌رسان فعالیت می‌کنند، در کنار تفریح و سرگرمی و تعامل با افراد جدید، هدف دیگری را نیز دنبال می‌کنند؛ یعنی کسب درآمد با آموزش آنلاین

در این مدل درآمدزایی فرد با استفاده از دانش خود، و با اشتراک گذاری دانسته‌ها با مخاطبین‌اش، به سادگی منبعی برای درآمدزایی خود دست و پا کرده است، بدون آن‌که مجبور باشد بابت اجاره‌ی یک مکان آموزشی یا استخدام منشی، مسئول ثبت‌نام یا فردی برای امور خدماتی، هزینه‌های هنگفتی پرداخت کند. در حقیقت در دورانی که اینترنت حرف اول را می‌زند، این یک شیوه‌ی بسیار هوشمندانه برای درآمدزایی است. با تمام این اوصاف، شیوه‌ی کسب درآمد با آموزش آنلاین نیز اصول خاص خود را دارد که اگر در کنار این حرکت هوشمندانه به آن توجه شود می‌تواند در کسب درآمد با آموزش آنلاین تاثیر فوق‌العاده‌ای داشته باشد. در این مقاله سعی کرده‌ایم دو راه‌کار اساسی و بسیار مهم که با معقوله‌ی کسب درآمد با آموزش آنلاین ارتباط مستقیم دارد را بیان کنیم، دو راه‌کاری که سه رویکرد کلی را دنبال می‌کند؛

۱. افزایش اعتبار شخص مدرس

۲. کاهش هزینه‌های اصلی

۳. افزایش سرعت و نرخ درآمدی

در ادامه همراه ما باشید تا با این دو راه‌کار آشنا شوید، پس از خواندن این مقاله اگر سوالی برای شما مطرح شد یا پیشنهادی داشتید، می‌توانید از طریق بخش نظرات همین پست با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت به آن‌ها پاسخ دهیم.

مزیت کسب درآمد با آموزش آنلاین

همان‌طور پیش‌تر به آن اشاره کردیم، در این نوع از آموزش (کسب درآمد با آموزش مجازی)، بسیاری از هزینه‌های اضافی کاهش می‌یابد، در نتیجه میزان سوددهی بیش‌تر خواهد شد. به عنوان مثال در سامانه‌ی آموزش مجازی و از راه دور، شما نیازی به اجاره‌ی یک آموزشگاه با چند کلاس درس، یا خرید میز و صندلی، کتاب یا استخدام منشی، حسابدار مالی و کارمند ندارید. هر چه این هزینه‌ها کم‌تر شود، میزان سود حاصل از کسب و کار شما نیز بیش‌تر خواهد شد. همچنین به دلیل دسترسی راحت به این دوره‌ها و حذف هزینه‌های رفت و آمدی و اتلاف وقت و انرژی در مسیر رفت و آمد، این نوع از آموزش که به عنوان آموزش مجازی شناخته می‌شود، مخاطبان و طرفداران بسیاری دارد. با تمام این توضیحات، چگونه می‌توان به صورت مستقیم درآمدزایی کرد؟ برای این کار سه مرحله پیش‌رو دارید؛

مرحله‌ی اول: انتخاب موضوع

مرحله‌ی دوم: مخاطب هدف

مرحله‌ی سوم: روش تدریس

مرحله‌ی چهارم: پرداخت هنرجو

مرحله‌ی اول: انتخاب موضوع

برای این کار فهرستی از تمام موضوعاتی که در خصوص آن‌ها دانش و تخصص کافی برای آموزش دارید تهیه کنید. اگر در انتخاب موضوع دچار سردرگمی شدید، بهتر است به این فکر کنید که اغلب اوقات، دوستان و آشنایان شما در چه مواردی از شما کمک می‌خواهند یا نظر شما را به عنوان یک حرفه‌ای می‌پرسند. با این روش به سرعت متوجه خواهید شد که در چه زمینه‌ای توانایی و مهارت بسیار زیادی دارید. خاطرنشان می‌شود که این مهارت‌ها می‌توانند با شغل یا حرفه‌ی کنونی شما ارتباط مستقیم داشته باشند، اما هیچ‌گونه الزام و اجباری در این خصوص وجود ندارد. گاهی مهارت‌هایی که ممکن است برای شماجنبه‌ی سرگرمی داشته باشند، مانند آموزش نقاشی یا آموزش الفبای انگلیسی به کودکان، آموزش خطاطی، یا آموزش‌های مربوط به نرم‌افزارهایی مانند فتوشاپ و غیره که کاربرد و خواهان همیشگی دارند، می‌توانند افراد زیادی را برای پیوستن به دوره‌های آموزش مجازی شما ترغیب کند.

مرحله‌ی دوم: مخاطب هدف

در مرحله بعدی شما باید به خوبی بازار هدف خود را تجزیه و تحلیل کنید. به طور حتم نمی‌خواهید زمان و هزینه‌ی زیادی را صرف راه‌اندازی دوره‌ای کنید که کسی مایل به شرکت در آن نیست.

ممکن است افراد زیادی در مورد دوره‌ی آموزشی شما سوالاتی بپرسند اما سوال این‌جاست که آیا این افراد، حاضرند برای یادگیری آن دوره هزینه کنند؟

بنابراین بهترین مسیر برای کسب درآمد با آموزش آنلاین، آن است که قبل از این‌که برای طراحی و اجرای دور‌ه‌ی آموزش آنلاین خود زمان بگذارید، درباره‌ی این‌که مخاطب این دوره‌ها چه کسانی هستند و آیا تمایل و اشتیاق این افراد، آن‌قدر زیاد است که بخواهند برای شرکت در این دوره‌ها، هزینه‌‌ی آن را پرداخت کنند تحقیق و تأمل کنید. پس از طرح این سوال، تنها در صورتی می‌توانید با خیال آسوده به مرحله‌ی بعد بروید که پاسخ به این سوال مثبت و رضایت‌بخش باشد.

مرحله‌ی سوم: روش تدریس

پس از این‌که دو مرحله‌ی قبل را هدف‌گذاری و نهایی کردید، اکنون وقت آن رسیده تا سر فصل‌هایی که قصد دارید در این دوره به صورت آنلاین آموزش دهید را مشخص کنید. کافی است به این دو نکته توجه کنید تا برای رسیدن به هدف اصلی خود، یعنی کسب درآمد با آموزش آنلاین، یک طرح درس جامع و عالی انتخاب کنید. نکته‌ی اول توجه به ماهیت محتوایی است که ارائه می‌دهید. به این معنا که روش آموزشی شما می‌بایست به عمق و لایه‌های پنهان موضوع بپردازد و تمام جنبه‌های مهم آن را به صورت مفهومی و به اصطلاح زیرپوستی پوشش دهد. در درباره دوره های آنلاین باید بدانید که افراد به دلیل پرداخت هزینه برای آن نیاز دارند تا شما موضوع خود را به صورت کاملا مفهومی و عمیق پوشش دهید. نکته‌ی دوم ایجاد تناسب محتوای آموزشی شما و نیاز مخاطب است، بنابراین وقت خود را صرف تولید محتوایی که برای مخاطب‌تان خروجی و بازدهی ندارد تلف نکنید.

با در نظر گرفتن این دو نکته اکنون می‌توانید بر حسب انتخاب خود و متناسب با مخاطب و موضوعی که از پیش مشخص کرده‌اید، از روش‌های مختلفی مانند محتوای متنی، محتوای بصری، کاربرگ و جزوه، اینفوگرافی، محتوای صوتی و پادکست، یا سایر روش‌های مرسوم، جهت انتقال محتوای آموزشی خود استفاده کنید. 

این مساله که برای به اشتراک‌ گذاشتن محتوای آموزشی خود تنها از یک روش استفاده می‌کنید یا ترجیح می‌دهید ترکیبی از تمام این روش‌ها را به صورت تلفیقی و در کنار یکدیگر به کار گیرید چندان اهمیت ندارد، آن‌چه مهم است، انتقال محتوای آموزشی با بهترین کیفیت ممکن است.

مرحله‌ی چهارم: پرداخت

آخرین مرحله همان هدف شماست؛ کسب درآمد با آموزش آنلاین. 

ممکن است شما چند دوره‌ی آموزشی مجازی داشته باشید، به عنوان مثال دوره‌های جداگانه‌ی نرم‌افزارهای Microsoft Office، که در این حالت مدیریت هزینه‌های دریافتی تا حدودی دشوار و زمان‌بر خواهد شد، علاوه‌بر این، ممکن است به دلیل بروز خطای انسانی نیاز به بررسی مجدد و طبعا صرف زمان بیش‌تری نیز باشد. تمام موارد گفته شده، در کاهش کیفیت آموزش‌های آنلاین شما تاثیرگذار است. زیرا باعث می‌شود نتوانید زمان بیش‌تری روی آماده‌سازی طرح درس خود صرف کنید، یا درگیر پیچیدگی‌های امور مالی کسب و کارتان شوید و تمرکز یا انرژی کم‌تری برای ارائه‌ی دانش خود در قالب آموزش آنلاین به هنرجویان‌تان داشته باشید. بنابراین بهتر است با حذف برخی فرآیندهای زمان‌بر و اضافی که می‌توانند به صورت خودکار و سیستمی انجام شوند، بیش‌تر زمان خود روی تهیه و ارائه‌ی پکیج آموزشی‌تان تمرکز کنید.

بهترین و سریع‌ترین روش برای دریافت هزینه از هنرجویانِ دوره‌های آنلاین آموزشی، استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی است.

چرا درگاه پرداخت زرین‌پال؟

استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی زرین‌پال، بهترین راه برای دریافت هزینه‌ی دوره‌ها از هنرجویان است، زیرا به عنوانی نامی شناخته شده و مورد اعتماد برای کاربران، علاوه‌بر این‌که امنیت اطلاعات بانکی هنرجویان و داوطلبان را هنگام پرداخت‌‌ هزینه‌ی دوره‌های آموزشی ارائه شده توسط شما تضمین می‌کند، اینترنتی‌شان را تضمین می‌کند، با زیرساخت فنی بسیار قدرتمند، که مطابق با آخرین استانداردهای فناوری‌های مالی و حوزه‌ی پرداخت پیاده‌سازی شده است، درصد تراکنش‌های ناموفق را به حداقل می‌رساند.

مهم‌ترین ویژگی درگاه پرداخت اینترنتی زرین‌پال

به طور کلی درگاه پرداخت اینترنتی زرین‌پال امکانات کارآمد بسیار زیادی در اختیار پذیرندگان خود قرار می‌دهد، که می‌توان از بهترین و کارآمدترین آن‌ها که عامل اصلی افزایش پرداخت‌هاست به قابلیت هوشمندسازی مسیر پرداخت اشاره کرد. درگاه پرداخت اینترنتی زرین‌پال، مصداق بارز ضرب‌المثل معروف یک تیر و دو نشان است؛ از سمتی باعث کاهش تراکنش‌های ناموفق از سمت هنرجویان می‌شود که به‌ازای آن تراکنش‌های موفق بیش‌تر خواهند شد، از سوی دیگر با سرعت و امنیت و اعتباری که نزد کاربران دنیای مجازی دارد، یک تجربه‌ی خوشایند از پرداخت آسان و سریع و امن و بدون دردسر برای هنرجویان شما رقم می‌زند. به صورت کلی با کمک مسیردهی هوشمند درگاه پرداخت اینترنتی زرین‌پال، بروز خطا هنگام وارد کردن شماره کارت یا سایر اطلاعات بانکی توسط فرد پرداخت‌کننده، کاهش یافته و ضریب پرداخت موفق به مقصد نهایی افزایش می‌یابد.

برای دوره‌های آموزشی خود، لینک پرداخت سریع بسازید؛

با ساختن زرین‌لینک می‌توانید برای هر یک از دوره‌‌های آموزشی خود یک لینک پرداخت جداگانه داشته باشید و علاوه‌بر مدیریت تراکنش‌ها و گزارش‌گیری از تاریخ و جزییات کامل پرداخت‌های موفق و ناموفق، لیست هنرجویان کلاس‌ها را دسته‌بندی و مرتب کنید. برای این‌کار پس از ورود به پنل کاربری خود در زرین‌پال، هر دوره‌ی آموزشی را در قالب محصول جدید تعریف کنید و با درج مبلغ موردنظرتان برای هر دوره، لینک جداگانه‌ای برای دوره‌های مجازی  آموزش‌های خود بسازید. در قدم بعدی می‌توانید با انتشار زرین‌لینک دریافتی در رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها یا در شبکه‌های اجتماعی‌تان هزینه‌ی دوره‌ها را از مخاطبان‌ خود دریافت کنید. هنگامی که در حال ساختن زرین‌لینک دوره‌ی آموزشی خود هستید، با سه مرحله روبه‌رو می‌شوید که راهنمای تصویری تمام مراحل با توضیح جزییات‌شان در این صفحه آمده است. 

زرین‌لینک با قابلیت‌هایی که دارد، هنرجویان شما را به تمدید دوره‌های آموزشی آنلاین شما و پرداخت هزینه‌ی مجدد برای این دوره‌ها ترغیب می‌کند.

فروش دوره‌های آموزشی به صورت فایل و جزوه

برای فروش دوره‌ی آموزشی خود به صورت ارسال یک فایل یا ارسال پکیج آموزشی، پس از دریافت مبلغ از متقاضی، می‌توانید هنگام ساختن محصول جدید، در مرحله‌ی سوم که با عنوان محدودیت‌ها به شما نمایش داده می‌شود، با استفاده از قرار دادن لینک دانلود فایل موردنظرتان در بخش تراکنش‌های موفق، مبلغ آن را از فرد دریافت کنید. در این حالت، تنها در صورتی که تراکنش کاربر موفق باشد و مبلغ تعیین شده در زرین‌لینک را پرداخت کرده باشد، لینک دانلود فایل برای او ارسال خواهد شد.

با زمان حرکت کنید

وقتی شیوه‌ی کسب درآمد با آموزش آنلاین را برای درآمدزایی در زندگی حرفه‌ای خود انتخاب می‌کنید، بستر اینترنت مهم‌ترین ابزار شما محسوب می‌شود، پس بهتر است به‌جای روش‌های سنتی دریافت هزینه از هنرجویان خود، از روش‌های به‌روز فناوری‌ مالی استفاده کنید، روش‌هایی که با هوشمندسازی فرآیند پرداخت هنرجویان، کار شما را ساده‌تر می‌کنند.

حرف آخر

با توجه به این‌که این روزها دوره‌های آموزش‌های مجازی در مقایسه با دوره‌های آموزشی به صورت حضوری، مخاطبان بیش‌تری دارد، کسب درآمد با آموزش آنلاین می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه و بسیار سودآور باشد. پس اگر دانش و هنری دارید، چرا در همین لحظه برای شروع آن برنامه‌ریزی نمی‌کنید؟ تنها کافی‌ست که چهار مرحله‌‌‌ی بسیار ساده که در این مطلب به جزییات آن‌ها پرداختیم را در نظر داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم حتما سری به آرشیو مقالات وبلاگ زرین‌پال بزنید و از سایر آموزش‌هایی که با هدف همراهی، و کمک به رشد و حفظ کسب و کارهای کوچک و بزرگ تهیه و منتشر شده است نیز استفاده کنید. همچنین می‌توانید عناوین پیشنهادی خود را زیر این پست comment بگذارید تا به صورت ویژه به تجزیه و تحلیل آن بپردازیم.

1 دیدگاه On کسب درآمد با آموزش آنلاین

پاسخ دهید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.