دریافت درگاه پرداخت بدون اینماد

درگاه پرداخت بدون اینماد
درگاه پرداخت بدون اینماد

طبق اعلام شاپرک، از روز چهارشنبه، سوم آذر، داشتن نماد اعتماد الکترونیکی برای کسب و کارهایی که متقاضی دریافت درگاه پرداخت از طریق شرکت های پرداخت‌یار هستند الزامی‌ست. طبق این بخش‌نامه‌، شاپرک به شرکت‌های پرداخت‌یار اعلام کرده است: «از سوم آذرماه، حین ثبت اطلاعات پذیرندگان جدید، اطلاعات ثبت‌شده در خصوص نماد اعتماد الکترونیکی نیز بررسی می‌گردد و از تخصیص پایانه به موارد نامنطبق جلوگیری به عمل خواهد آمد.» در وضعیت کنونی که پرداخت‌یارها چاره‌ای جز تمکین از قانون ندارند، زرین‌پال به همراه دیگر شرکت‌های پرداخت‌یار خواستار بررسی مجدد این قانون و ایجاد انعطاف در ساختار نماد اعتماد الکترونیکی شده‌اند و فرصتی چند ماهه برای کسب‌وکارها مطالبه کرده‌اند تا امکان سازگاری مشاغل اینترنتی با شرایط جدید مهیا گردد.

راه حل زرین پال

اهداف زرین‌پال از همان ابتدا تسهیل‌گری در امور مشاغل آنلاین، و فراهم‌سازی شرایطی برای رشد و توسعه‌ی کسب و کارها بوده است و همیشه تلاش کرده است تا در راستای قوانین، راه‌کارهایی برای رفع دغدغه‌ی افراد فراهم سازد. بر همین اساس شرایطی ایجاد کرده تا کسب و کارهای تازه‌ظهور در دنیای تجارت الکترونیک بتواند بدون نگرانی در خصوص تهیه‌ی مدارک و اخذ مجوزهای فعالیت آنلاین، با آسودگی خیال در مسیر رسیدن به موفقیت قدم بردارند. از جمله این راه‌کارها امکاناتی‌ست که در سطح عضویت آبی، برای کسب و کارهای اینترنتی که اینماد ندارند تعبیه شده است.

دریافت ای‌نماد برای کسب و کارهای اینترنتی

تمامی کسب و کارهایی که به تازگی وب سایت خود را راه‌اندازی کرده‌اند، نیاز است صفحه‌ی اصلی وب‌سایت خود را از لحاظ ساختار متنی‌بصری  تکمیل کنند و حداقل چند محصول با تصویر و توضیحات مرتبط با هر کدام نیز داشته باشد. پس از راه اندازی کامل وب‌سایت خود می‌توانید مطابق مراحل زیر برای دریافت ای‌نماد اقدام فرمایند.

مراحل دریافت اینماد به شرح زیر است:

  • برای شروع وارد صفحه‌ی ثبت‌نام اینماد شوید.
  • نوع کسب و کار خود را انتخاب کرده و اطلاعات خواسته شده را اضافه کنید.
  • پس از بررسی و دریافت تاییدیه، اطلاعات کسب و کار خود را تکمیل و ارسال نمایید.
  • سپس مدارک هویتی کسب و کارتان را بارگذاری کنید.
  • در این مرحله اطلاعات وارد شده مجددا بررسی خواهند شد و در صورت نیاز به اصلاح، در همان پنل به شما نمایش داده می‌شوند.
  • پس از رفع نواقص ذکر شده در پرونده، تایید کسب و کار شما در دست بررسی مجدد از سمت مرکز
  • در صورت تایید مدارک، تایید کسب و کار و اعطای نماد اعتماد برای شما صادر می‌گردد.
  • حالا نیاز است اسکریپتِ کد دریافتی را کپی کنید و در محیط وب‌سایت خود قرار دهید.

لطفا توجه داشته باشید

اغلب وب‌سایت‌ها به روش مرسوم، ای‌نماد را در انتهای صفحات خود قرار می‌دهند به این دلیل که در معرض دید بیش‌تری توسط کاربران است اما به صورت کلی محدودیتی در این خصوص وجود ندارد و شما می‌توانید نشان اینماد کسب و کار خود را به دلخواه، در بخش موردنظرتان در وب‌سایت‌ قرار دهید.

اگر خوش‌بینانه به این موضوع نگاه کنیم، می‌توان گفت قانون دریافت اینماد برای داشتن درگاه پرداخت اینترنتی، در دراز مدت می‌تواند نتیجه‌بخش باشد و به نسبت گذشته، شفافیت بیش‌تری در حوزه‌ی تجارت الکترونیک کشور ایجاد کند، اما تا آن زمان و دستیابی به نتیجه‌ی مطلوب، ممکن است برای بخش عمده‌ای از کسب‌وکارها که از طریق صفحه‌ی اینستاگرام یا تلگرام‌شان کسب درآمد می‌کنند ضررهای جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد و آن‌ها را با مشکلات جدی مواجه سازد که نهایتاً تمام این مشکلات باعث می‌شود  مانعی در مسیر رشد و نوآوریِ استارتاپ‌های کوچک قرار گیرد. گرچه با این اوصاف، همچنان به نظر می‌رسد قرار است در کم‌ترین زمان، رادیکال‌ترین تصمیم ‌گیری به مرحله‌ی اجرا درآید. تصمیمی که از زوایای مختلف هم نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت و هم نتایج منفی به دنبال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.