مراحل ثبت نام الکترونیکی در نظام مالیاتی و اخذ کد رهگیری مالیاتی + راهنمای تصویری

ثبت نام الکترونیکی در نظام مالیاتی
ثبت نام الکترونیکی در نظام مالیاتی

مطابق با بخشنامه‌ی صادر شده از سمت بانک مرکزی، افرادی که متقاضی دریافت درگاه پرداخت اینترنتی هستند، در وهله‌ی اول می‌بایست نسبت به تشکیل پرونده‌ی مالیاتی از طریق سامانه‌ی سازمان امور مالیاتی اقدام نمایند و پس از تکمیل پرونده‌ی مذکور و دریافت کد رهگیری مالیاتی، درخواست خود را مبنی بر فعال‌سازی درگاه پرداخت، به شرکت‌های پرداخت‌یار مورد تایید شاپرک ارسال کنند. لازم به ذکر است که در حال حاضر دستورالعملی جهت دریافت کد رهگیری مالیاتی برای کسب و کارهای اینترنتی و دارندگان درگاه پرداخت اینترنتی که پیش‌ از اجرای این قانون، درگاه پرداخت دریافت کرده‌اند وضع نشده است.

در صورت تصویب لایحه‌ای در این خصوص، نتیجه متعاقبا در وبلاگ و سایر کانال‌های اطلاع‌رسانی زرین‌پال اعلام می‌گردد. رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد از مهم‌ترین دلایل تصویب قانون کد مالیاتی، عدم هماهنگی میان مالیات‌های پرداخت شده در شبکه‌ی بانکی کشور با داده‌های دریافتی از کسب و کارهای اینترنتی مشمول پرداخت مالیات است که با هدف مبارزه به پولشویی سازمان‌ها، شرکت‌ها و به صورت کلی افرادی است که از مشمولین پرداخت مالیات هستند، اما از پرداخت آن امتناع می‌کنند وضع گردیده است. در ادامه به نحوه‌ی ثبت‌نام در سامانه‌ی مودیان مالیاتی، و چگونگی دریافت کد رهگیری مالیاتی پرداخته‌ایم، با ما همراه شوید.

آموزش ثبت نام الکترونیکی در نظام مالیاتی برای اخذ کد رهگیری مالیاتی

اولین مرحله برای شروع فرآیند دریافت کد رهگیری مالیاتی، ثبت‌نام الکترونیک و ورود به مرحله‌ی پیش‌ثبت‌نام است. در این مرحله پس از ورود به وب‌سایت سازمان امور مالیاتی کشور  اطلاعات اولیه‌ای از شما ‌درخواست می‌شود که با تکمیل این اطلاعات، و انتخاب کلید ورود به ثبت‌نام وارد مرحله بعدی خواهید شد.

مراحل ثبت‌نام الکترونیکی در نظام مالیاتی و اخذ کد رهگیری مالیاتی

پس از انتخاب “ پیش ثبت‌نام جدید “ وارد صفحه‌ی زیر می‌شوید. در این مرحله باید نوع ثبت‌نام (ثبت‌نام انفرادی (بدون شریک) و مشارکت (حداقل یک شریک)، کد پستی اقامتگاه قانونی، شماره همراه و کد امنیتی را وارد کرده و پیش ثبت‌نام جدید را انتخاب نمایید.

مراحل ثبت‌نام الکترونیکی در نظام مالیاتی و اخذ کد رهگیری مالیاتی
مراحل ثبت‌نام الکترونیکی در نظام مالیاتی و اخذ کد رهگیری مالیاتی

با وارد کردن اطلاعات در صفحه‌ی ورود به سامانه‌ی پیش ثبت‌نام الکترونیک کد ۴ رقمی برای تایید شماره تلفن همراه به شماره وارد شده پیامک می‌شود. لازم به ذکر است شماره تلفن همراه وارد شده برای ثبت‌نام حتما باید به نام فرد متقاضی با کد ملی ثبت شده برای دریافت کد رهگیری مالیاتی باشد.

پس از تایید شماره تلفن همراه به این صفحه بروید. در این قسمت تاریخ تولد و تابعیت مودی دریافت کد رهگیری مالیاتی را وارد کرده و “استعلام اطلاعات و ادامه“ را انتخاب کنید.

مراحل ثبت‌نام الکترونیکی در نظام مالیاتی و اخذ کد رهگیری مالیاتی

در این مرحله بخشی از اطلاعات ثبت شده شما در مرحله‌ی پیش‌ثبت‌نام مورد بررسی قرار گرفته و پس از  استعلام صحت آن، در صورت وجود هر گونه مغایرتی، این مساله از طریق ارسال پیامکی به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد که در چنین شرایطی تنها نیاز است از انتهای صفحه، بخش نواقص اطلاعاتی، موارد خواسته شده را تکمیل کنید.

مراحل ثبت‌نام الکترونیکی در نظام مالیاتی و اخذ کد رهگیری مالیاتی

چنانچه اطلاعات اولیه‌ی پیش‌ثبت‌نام شما مورد تایید سازمان قرار گیرد برای شما یک نام کاربری و کلمه عبور ایجاد خواهد شد. این اطلاعات به صورت پیامک برای شماره‌ای که ثبت کرده‌اید ارسال می‌شود. 

پس از تکمیل اطلاعات کاربری، وارد سامانه‌ی ثبت‌نام شوید و پس از ورود اطلاعات تکمیلی در خصوص بنگاه اقتصادی خود را در فرم‌های این سامانه تکمیل نمایید. همچنین می‌توانید اطلاعات پایه‌ای که در مرحله‌ی ثبت‌نام درج کرده‌اید را ویرایش نمایید. در نهایت پس از تکمیل تمام اطلاعات روی گزینه‌ی “ثبت” کلیک کنید.

مراحل ثبت‌نام الکترونیکی در نظام مالیاتی و اخذ کد رهگیری مالیاتی

پس از انتخاب تایید نهایی اطلاعات وارد این صفحه‌ می‌شوید.

مراحل ثبت‌نام الکترونیکی در نظام مالیاتی و اخذ کد رهگیری مالیاتی

در این مرحله گزینه‌ی تایید اطلاعات و دریافت کد رهگیری را انتخاب کنید. سپس یک کد رهگیری ۱۰ رقمی برای شما پیامک می‌شود.

مراحل ثبت‌نام الکترونیکی در نظام مالیاتی و اخذ کد رهگیری مالیاتی
مراحل ثبت‌نام الکترونیکی در نظام مالیاتی و اخذ کد رهگیری مالیاتی

در صورت صحت اطلاعات وارد شده و راستی‌آزمایی توسط سازمان امور مالیاتی، رمز عبور و نام کاربری ورود به پرتال امور مالیاتی به شماره‌ همراه شما پیامک می‌شود. برای ورود به پرتال امور مالیاتی و تکمیل مراحل ثبت‌نام در سامانه، با استفاده از نام کاربری و رمز عبور پیامک شده مجددا وارد صفحه‌ی مذکور شوید.

مراحل ثبت‌نام الکترونیکی در نظام مالیاتی و اخذ کد رهگیری مالیاتی

چنانچه اطلاعات شما مورد تایید قرار گیرد، پرونده به وضعیت ۴۵ به معنای اتمام فرآیند ثبت‌نام و امکان استفاده از تمامی خدمات مشخص شده در پرتال سازمان امور مالیاتی و ثبت‌نام کامل تغییر پیدا خواهد کرد.

نکات بسیار مهم قبل و بعد از شروع فرآیند ثبت‌ نام الکترونیک

 • در صورت فراموشی نام کاربری و رمز عبور وارد صفحه‌ی دریافت رمز عبور و نام کاربری ورود به سامانه شده و روی فراموشی نام کاربری یا کلمه‌ی عبور کلیک کنید. به خاطر داشته باشید که برای دریافت مجدد رمز عبور، می‌بایست کد رهگیری ثبت‌نام و شناسه‌ی ملی خود یا شریک تجاری‌ خود را وارد کنید.
 • لطفا به این نکته توجه داشته باشید که کلیه‌ی اشخاص مشمول، مکلفند به ترتیبی که سازمان مالیات کشور مقرر کرده است، نسبت به ثبت‌­نام و دریافت حق عضویت در سامانه‌ی مودیان مالیاتی اقدام نمایند. همچنین کلیه‌ی واحدهای صنفی و کسب و کارهایی که به‌ صورت مستقیم، با کاربران و مشتریان خود در ارتباط هستند نیز موظف‌اند علاوه‌بر عضویت در سامانه‌ی مودیان مالیاتی، از پایانه‌های فروشگاهی استفاده نمایند. لازم به توضیح است که استفاده از پایانه‌های فروشگاهی، برای افرادی که مستقیما با مصرف‌کننده (مشتری) ارتباط ندارند، الزامی نیست. این در حالی‌ست که مودیان مذکور موظف هستند کلیه‌ی صورتحساب‌های مرتبط با کسب و کار خود را به ترتیبی که سازمان مقرر کرده است، پس از عضویت در سامانه‌ی مودیان مالیاتی و ورود به حساب کاربری خود، صادر نمایند. 
 • در تبصره‌ی ماده‌ی ۱۰ از لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش)، این چنین آمده است که اشخاص مشمول مالیات، مکلف‌اند شماره‌ حساب‌های بانکی متصل به کسب و کار خود را به علاوه‌ی شناسه‌ی یکتای دستگاه‌های کارتخوان بانکی یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی مورد استفاده جهت ادامه‌ی فعالیت قانونی خود، به سازمان مالیات کل کشور اعلام کنند.
 • ثبت‌نام الکترونیک و در نهایت تخصیص شماره‌ی اقتصادی از طرف سازمان امور مالیاتی کاملا رایگان است.
 • اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل لایحه‌ی مالیات‌های مستقیم، مکلفند در اسرع وقت نسبت به ثبت‌نام در نظام مالیاتی کشور اقدام نمایند.
 • صاحبان مشاغل خودرو مشمول دریافت کد مالیاتی و تخصیص شماره‌ی اقتصادی نخواهند بود و طبعا نیازی به ثبت‌نام ندارند.
 • دقت داشته باشید، آدرس و کدپستی که در پروسه دریافت کدرهگیری مالیات در سایت اداره مالیات ثبت می‌کنید، باید با آدرس و کدپستی که در پنل کاربری خود در زرین‌پال ثبت کرده‌اید مطابقت داشته باشد.

117 دیدگاه

 1. وضعیت ۴۵ یکسال تغییر کرده و الان ۴ تا وضعیت بیشتر نداریم و وقتی به وضعیت ۴ برسه به معنای تکمیل شدن هست.

  “چنانچه اطلاعات شما مورد تایید قرار گیرد، پرونده به وضعیت ۴۵ به معنای اتمام فرآیند ثبت‌نام و امکان استفاده…..”

 2. سلام خسته نباشین
  این دیگه چه جریان سنگ اندازی ای هست اخهههههههههههههه

  1. حسین رستمی

   رضا عزیز سلام
   شما هم خسته نباشید
   قانون وضع شده‌ای است که همه افرادیکه درخواست تازه برای درگاه پرداخت دارند باید رعایت کنند و انجام بدهند.
   امیدواریم بتونیم در این مسیر در خدمتتون باشیم.

   1. مستر سرویس پنل - پشتیبانی

    “کد رهگیری – پیگیری مالیاتی ” همون کد مالیاتیه ؟؟
    ممنون میشم جواب بدید

 3. ممنون از راهنماییتون

 4. محسن طاهری

  از این سایتای اداری رو مغز تر ندیدم و نخواهم دید?

  1. رابط کاربریشون بسیار ضعیفه !

  2. تیمسار رزم آرا

   البته درستش رو نِرو هست
   nerv
   😉

  3. واقعااااااااااا اخه بگو مگه میخوای چیکار کنی که اینقدر استعلام میخوای

 5. ببخشید اگر قرار باشه اینهمه درد سر رو ثبت نام مالیاتو صندوق مکانیزه کاغذ بازی پرونده تشکیل بدم
  دیگه زرین پال برام داره چیکار میکنه
  واقعا موندم چیکار کنم
  خودم برم بانک درخواست مستقیم کنم با زرین پال ثبت نام کردن چه فرقی داره فقط N درصد شما سود میگیرید!

 6. همینم مونده بود برای یه درگاه ساده وبسایت فکستنی بیاییم یه پرونده مالیاتی تشکیل بدیم. از خیر سایت و درگاه هم میگذریم. گور بابای دارایی و مالیات. اینا اگه عرضه دارن برن بازاری ها و غول های تجاری که فرار مالیاتی دارن یقه شو بگیرن، نه اینکه بیان بچسبن به درگاه بانکی یه وبسایت ساده که ماهی ۱۰۰ هزار تومن فرضا فروش داره. اولا این قانون رو باید برای وبسایت کسب و کارهای بزرگ که تراکنش مالی ماهیانه شون بالای ۱۰۰ میلیون بود تصویب میکردن نهاینکه اجباری برای همه وبسایت‌ها!

 7. سلام . آیا علاوه بر پرداخت مبلغ ارزش افزوده هم اضافه میشه ؟

 8. چرا کسب و کار اینترنتی باید کد مالیاتی دریافت کنه ؟

 9. ای بابا بازم اجازه ندادن مردم از طریق اینترنت هم درآمد داشته باشن ؟

  این چه وضعیه آخه مالیات برای چی بدیم وقتی تمام سختی کار اینترنتی مال ماست !!!

 10. چقدر پیچیده

 11. روز بخیر
  با توجه به ثبت کد مالیاتی، آیا مالیات مربوطه رو باید مستقیما خودمون پرداخت کنیم، و یا اینکه شرکت زرین پال به شکل مستقیم خودش این مقدار رو از طریق درگاه کسر خواهد کرد

 12. سلام وقت بخیر،
  برا هر درگاه مختلف باید کد رهگیری مجزا بگیریم یا با یه کد رهگیری میشه چندتا درگاه ایجاد کرد؟

 13. من فرستادم چقد طول میکشه بررسی کنن؟

  1. حسین رستمی

   سعید عزیز سلام
   پس از طی کردن پروسه ثبت‌نام الکترونیکی، برای شما کد رهگیری مالیاتی تعریف میشه
   تا به این مرحله و ارسال آن کد برای فعال سازی درگاه پرداخت به ما، کافی است.

   1. و اگر درخواست مورد تایید قرار نگیره، شما درگاه رو بلاک میکنید؟

 14. مصالب خوب و اموزنده ای در سایت قرار دادید متشکرم .

 15. اخه چرا انقد بد و داغون هستن این سایت های اداری

  1. چون شرکت هایی که این سایت هارو پیاده میکنن از طریق پارتی و رابطه در مزایده برنده میشن؛ و ملاک کیفیت کار اون شرکت نیست.

  2. علیرضا کرامتی

   برای اینکه با رانت میدن به شرکت های آشناشون که بی سواد هستند می نویسند

 16. با سلام و احترام ، این بند رو متوجه نشدم :

  این چنین آمده است که اشخاص مشمول مالیات، مکلف‌اند شماره‌ حساب‌های بانکی متصل به کسب و کار خود را به علاوه‌ی شناسه‌ی یکتای دستگاه‌های کارتخوان بانکی یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی مورد استفاده جهت ادامه‌ی فعالیت قانونی خود، به سازمان مالیات کل کشور اعلام کنند.

  ممنون‌ میشم ‌توضیح‌ بدید باید چه کدی از درگاه زرین پال رو در چه قسمتی وارد کنیم؟

 17. با سلام

  کسانی که وبسایت نقد و بررسی اپلیکیشن دارند نیز مشمول مالیات ارزش افزوده میشوند یا خیر؟
  هیچکس پاسخگو نیست ، ببخشید اینجا سوال کردم.

  باتشکر.

  1. سلام. اگر از محل این فعالت که فرمودید درآمد داشته باشید مشمول مالیات ارزش افزوده هستید. موارد معاف از مالیات ارزش افزوده در ماده ۱۲ قانون مالیات ارزش افزوده ذکر شده. میتونید مطالعه بفرمایید

 18. سپهر امیری

  کد مالیاتی همون کد رهگیری ۱۰ رقمی که آخرش نشون می ده که تو فیلمتون هم گذاشتین

 19. محمد غلامی

  فقط خواهشا یک مقاله میزون و درست و درمون و مفید بذارید و توضیح بدین کامل مشمول چه اشخاصی هستش آیا درگاه جدید یا قبلی و یا اینکه چقدر مالیات میگیرن و از همه مهمتر آیا باید اظهارنامه مالیاتی پر کنیم یا نه هر سال ؟؟ خواشه میکنیم مردم و کاربران رو از این ابهام در بیارید ممنون از شما

 20. سلام
  این قانون الان خوبه یا بد ؟
  یعنی باید از به بعد مالیات بدیم؟

 21. احسان جتی

  سلام. من کارم ی جوریه نمیتونم کد مالیاتی بگیرم‌ .
  چه راهکاری پیشنهاد میدین؟?‍♂️?‍♂️?‍♂️

 22. به جوونا کار نمیدن . اونیم که کار اینترنتی داره باید به جیب اینا مالیات بده. هر روز یه داستان ترسناک داره این مملکت

 23. واقعا عالی بود من درد به در دنبال لینک و آموزشش بود مرسی

 24. سلام، من شرکت حقوقی دارم و کد اقتصادی هم دارم ، و کد اقتصادی هم ارسال کردم، همکارتون میگه مجدد باید ثبت نام کنید !! آخه مگه برای یه شرکت چند تا کد صادر میشه؟

 25. سلام/خسته نباشید/
  کاش یه راهنمایی کنید برای ثبت نام سایتهایی که فروش فایل دارن
  که چطوری و چه چیزی باید تو سامانه مالیاتی ثبت کنند
  زیاد اطلاعی دربارش نیست.
  نکنه یوقت اشتباه بزنیم و پیچیده تر از اینی که هست بشه):
  ممنون..

 26. علیرضا فرزانه

  متاسفانه در شرایطی-کرونا- که همه جای دنیا شرایط تسهیل کننده و تشویق کننده برای کسب و کارهای الکترونیکی و دورکاری فراهم می کنند، ما در تنها نقطه کره زمین قرار گرفتیم که هرروز شاهد یک قانون بازدارنده و بیشتر مجازاتگرنما هستیم جالب تر اینکه هم مجریان و هم متصدیان امر به راحتی تمکین و توجیه می کنند!

 27. سلام خسته نباشین سایت باز نمیشه

 28. سلام در ویدیو آموزشی تا مرحله پیش ثبتنام توضیح داده شده که در انتها یک شماره پیگیری ارسال میشه
  من این کد رو دریافت کردم تاهمین مرحله کافیه؟

  چون در پیامک گفته وارد سایت ثبتنام شماره اقتصادی بشیم و اونجا اطلاعاتی مثل شماره حساب و فعالیت اینتاکد و آیسیک و … میخواد

 29. این دیگه چه وضعشه
  من یه سایت و یه کانال تگرام ساده دارم که کسب و کار اصلا حساب نمیشه فقط یه سری فایل pdf اموزشی میسازه
  الان من باید برم این همه کار کنم براش
  عجبا
  روز به روز زندگی رو سختتر میکنن

 30. سلام. برای سایت‌های فروشگاهی، مالیات بر ارزش افزوده برای هر کالا رو هم محاسبه میکنن یا فقط مالیات بر عملکرد رو حساب میکنن؟ متشکرم

 31. باسلام
  اگه افرادی برای شارژ ساختمان بخوان برای درگاه اقدام کنن هم مشمول مالیات میشن؟

 32. ۲۵% سودتون رو باید بدید دولت! میدونستید؟! فک کنم همه خیال کردن در حد یه ثبت نام سادست، چون هیچکس اعتراضی نکرده! اما با ثبت نام در این سامانه مالیات دولت، عملاً دارید ابراز میکنید که دارید بیزنس میکنید و درآمد دارید و به راحتی دولت ۲۵% از سودتون رو از حلقومتون میکشه بیرون! هوشیار باشید!

  1. چکار میتونیم بکنیم؟اجباریه

 33. سلام
  مشاغلی که معاف از مالیاتهستند چکار باید بکنند؟
  مانند آموزشگاههای فنی و حرفه ای

 34. فاتحه خوندن دیگه .. ما درگاه گرفتیم پارسال ولی چون خانگی و نوپا هستیم تقریبا تراکنشی نداشتیم و رو به رشدیم.
  این کار واقعا باعث سردرگمی ما شده و هیچکسی نیست ازش بپرسیم واقعا باید چکار کنیم؟ شاید باید تعطیل کنیم بریم؟
  اینطور باز فروشنده ها درصد مالیاتم میکشن رو اجناسشون و مردم بیچاره باز ضرر میکنند و باز تورمی بزرگ توراهه مثال ساده ی تولید کننده تا مصرف کننده چند دست میچرخه فرض بگیریم ازاین چند دست تعدادی با کارتخوان مالیات دار معامله کنند دیگه فاتحه مصرف کننده خوندس چون صد در صد میکشن رو اجناس مثل همون ارزش افزوده که تولید کننده ی جا مالیات میده بنک دار ی جا دلال ی جا مصرف کننده هم ی جا خوب این چند درصد شد روی ی جنس ساده حدود۹۰درصد کسبها و مردم فقط ضرر میکنند و بس هرچند برا کسی مهم نیست شما اگه پیگیر مالیاتید برید از اونا بگیرید که حسابهای چند هزار میلیاردی دارند نه از مردم بیچاره ….

 35. سلام و احترام
  توی مرحله ای که یوزر و پسورد گرفتیم و حالا باید ادامه اطلاعات رو کامل کنیم تا کد رو دریافت کنیم، کلی سوال عجیب پرسیدم! اینتا کد و آیسیک چیه دیگه؟؟
  همچنین توی مرحله «ایجاد و یا ویرایش فعالیت ها» اصلا کسب و کارهای اینترنتی رو نذاشته!! هیچ گزینه ای نداره و به اجبار باید یک کار متفاوت از خودمونو انتخاب کنیم؟؟ چیکار کنیم؟ رد نمیشه از این مرحله!! من برای خدمات تولید محتوا و سئو میخوام بگیرم که گزینش نیست..
  میشه راهنمایی جامع برای تکمیل اطلاعات موردنیاز پس از ورود به حساب کاربری که برامون ساخته بذارید؟

 36. واقعا پشیمون شدم از ثبت نامم. این همه گفتند راه های کسب و کار و مجوز رو سهل میکنن اینه؟ با بدبختی ۲ زار در بیار ۵ زار مالیات بده.به ما که رسید آسمون تپید

 37. میلاد نظری

  تنها خوبی که شاید این کشور داشت این بود که میشد کارای اینترنتی کرد و مالیات نداشت. البته مالیات دادن خوبه و همه باید مالیات بدن. ولی نه وقتی که مردم پول نفت رو تو زندگیشون نمیبینن، هزینه آب و برقو گاز هر بار بیشتر میشه، قیمت خونه و اجاره بالا میره، آقازاده ها و و و مالیاتی نمیدن و وام های کلان میگیرن. دستشون رو تا بیخ کردن تو جیب ملت بدبخت. یاد فیلم in time افتادم که مردم یه کم زمان بیشتری گیر می‌آوردن هزینه هارو میبردن بالاتر. لعنت به این زندگی!

 38. امیرحسین

  سلام
  ما قبلا یک کد مالیاتی داشتیم و الان غیر غعال شده است میخواهم بدونم اگر آن را حذف کنیم و یکی جدید درست کنیم مشکلی پیش میاید ؟ لازم به ذکر است که ما اصلا حقوق ده نیستیم و حقوق بگیر هستیم

 39. aya code rahgiri hamoon code maliyati hast?

 40. سلام
  آیا مدیر عامل شرکتی که دارای کد مالیاتی می باشد می تواند از آن کد مالیاتی برای وب سایت شخصی خود استفاده نماید ؟
  لطفا راهنمایی فرمایید.
  با تشکر

  1. سلام. بله میتوانید از کد مالیاتی شرکت استفاده کنید. در این حالت تراکنشهای درگاه پرداخت شما جزو تراکنشهای مالی شرکت محسوب خواهد شد

 41. سلام وقت بخیر
  مقدار مالیات دریافتی سالیانه عدد ثابتیه یا متغییره نسبت به تراکنشات اون درگاه؟
  و دوم آیا باید مبلغ تراکنشات باید به یه مبلغ مشخصی برسند تا مالیات حساب بشه یا کلا سر جمع کل تراکنشات مالیات میاد؟
  و سوم درصد مالیاتش چقده؟

  1. سلام
   مبلغ مالیات تابعی از میزان سود فعالیت شماست پس متغیر است
   سود سالانه شما تا مبلغ معافیت سالانه (۳۶ میلیون تومان در سال ۱۴۰۰ ) معاف از مالیات است و مازاد آن مشمول مالیات خواهد بود
   درصد مالیات برای اشخاص حقیقی ( مشاغل ) طبق نرخ ماده ۱۳۱ قانون مالیاتهای مستقیم و از ۱۵ تا ۲۵ درصد است و برای شرکتها ثابت ۲۵ درصد

 42. سلام خسته نباشید
  ایا کد رهگیری هم.ن کد مالیاتیه یا باید ثبت نام تکمیل بشه تا اون کد به ما داده بشه

 43. سلام ی سوال کد رهگیری رو میشه به جای همون کد مالیاتی استفاده کرد؟؟

 44. بسیار مطالب مورد استفاده قرار گرفته است

 45. همین مونده از اینجا هم ازمون پول بمکن

 46. عرض سلام
  آیا کد رهگیری دریافت شده را در فرم تکمیل مشخصات کاربری رزین پال وارد کنیم کفایت می کند؟

  1. حسین رستمی

   احسان عزیز سلام
   بله شما میتونید کد رهگیری مالیاتی‌تون رو در پنل کاربری یا به صورت تیکت اعلام کنید و کفایت می‌کند.

 47. سلام تو پنل درگاه رد شد درخواستش
  حالا قسمتی که کد مالیاتی باید بزنم نیست
  میشه یک فیلد بزارید کد مالیاتی بشه درج کرد تو پنل نیست همچین امکانی

  1. حسین رستمی

   پویا عزیز سلام
   کدرهگیری مالیاتی که دریافت کردین، لطفا به صورت تیکت به همکاران ما در امور مشتریان اعلام کنید تا باقی فعالیت‌های لازم رو انجام و پیگیری کنن.

 48. Seyed Mostafa

  سلام، برای یه کسب‌و‌کاری که در بسترِ شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام، اینستاگرام هست هم باید این مراحل سپری بشه؟
  بعد در پایان سال از همین اندک پولی هم که در میاریم باید بدیم به مالیات؟!
  من فقط می‌خوام مشتری‌ها احساس امنیت کنن در پرداخت.
  ممنون می‌شم جواب بدی حسین‌جان.

  1. حسین رستمی

   مصطفی عزیز سلام
   پروسه‌ای که الان تعریف شده افراد و کسب و کارها رو ملزم به دریافت کد رهگیری مالیاتی میکنه نه کد مالیاتی.
   کد رهگیری مالیاتی به مثابه پیش ثبت‌نام در سامانه مالیاتی است و باقی مسیر واقعا مشخص نشده و به ما هم چیزی اعلام نشده است.

 49. سلام ببخشید من رفتم ثبت نام کردم ولی نمیدونم چی به چی شد من فقط یه درگاه واسه اپارات میخواستم ک استریم باز کنم و حمایت مال کنن منو . الانچقدر از ما مالیات میگیرین؟ بستگی به درامدمون داره؟

  1. حسین رستمی

   حمید عزیز سلام
   شما بر مبنای قانون فعلا ملزم به دریافت کد رهگیری مالیاتی هستید نه کد مالیاتی.
   کد رهگیری مالیاتی به مثابه پیش ثبت‌نام است و باقی مسیر واقعا مشخص نشده.

 50. سلام من درگاه برای ربات تلگرام میخوام
  چجوری کد مالیاتی بگیرم اصلا مشخصات چی باید بزنم سردر نمیارم

 51. محمدعادل

  سلام خسته نباشین من زدم شامل مالیات و ارزش افزوده نمیباشم ایا مالیات میزنن برامن؟؟

  1. سلام. منظور از مالیات که اینجا عنوان شده مالیات بر درامد شماست که با توجه به نوع فعالیت شما محاسبه خواهد شد. مالیات ارزش افزوده جداست که به نوع کالا یا خدمت ارائه شده توسط شما بستگی دارد. اگر جزو موارد ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده باشد به شما تعلق نمیگیرد

 52. سلام خسنه نباشید تگر کد مالیاتی نگیریم چی میشه

  1. حسین رستمی

   یوسف عزیز سلام
   متاسفانه الزام به دریافت کد رهگیری مالیاتی از سوی بانک مرکزی و شاپرک تعریف شده و در صورتیکه نسبت به دریافت کد رهگیری مالیاتی اقدام نکنید، درگاه پرداخت شما از سوی شاپرک فعال نخواهد شد.

 53. با سلام و امتنان
  من یک سایت فروش نرم افزارهای کاربردی ویندوز طراحی کرده ام و قصدم ارائه نرم افزار با قیمتی نازل در حد یک پفک است که فقط خرج سایت در بیاید چون گرفتن درگاه نیازمند کد مالیاتی است برای ثبت نام به سایت امور مالیاتی مراجعه کردم . کلی اطلاعات میخواهد همانند سایر مشاغل ، اعم از تاریخ شروع فعالیت ادرس محل کسب نوع مالکیت و غیره . تازه باید انتخاب کنیم که جواز داریم یا در دست اقدام است . گزینه بنام هیچکدام ندارد یعنی اینکه جوازکسب هم بعدا باید بگیریم . البته فرموده بودید فقط با کد رهگیری میتوان اقدام نمود ولی طی نمودن این پروسه و گرفتن کد رهگیری فقط وقتی امکان پذیر است که شما اطلاعات اصلی را داده باشی . پس بقیه کار مهم نیست چون به محض گرفتن کد رهگیری ، نام کاربری برای ما ایجاد خواهد شد و ما یک مودی مالیاتی خواهیم شد. استفاده از سایت محترم زرین پال بخاطر تسریع در اموری بود که بانک ها فاقد ان بودند ولی ظاهر حالا اوضاع تغییر کرده است . بهرحال دست شما نیست ممنون … ظاهرا باید قید سایت را بزنیم . با سپاس احمد جاوید SoftJavid.ir

 54. سلام من کد پستی خونمون رو میزنم که به اسم پدرم هست قبول نمیکنه ایا چون به اسم من نیست قابل قبول نیست یا یه دلیل دیگه داره ؟

  1. حسین رستمی

   افشین عزیز سلام
   این موضوع رو به صورت تیکت لطفا اطلاع بدین تا به صورت دقیق خطایی که دریافت میشه رو کارشناسان امور مشتریان به شما توضیح بدن.

 55. سلام وقت بخیر
  من کد رهگیری برای شرکت خودم دارم
  الان برای یه سایت فروشگاهیم دوباره باید این مراحلو برم
  یا همون کد رهگیری رو وارد کنم کفایت میکنه ؟؟؟

  1. حسین رستمی

   ثریا عزیز سلام
   شما میتونید از کد رهگیری مالیاتی که دریافت کردین برای درگاه جدیدتون هم ثبت کنید.

 56. من همه مراحل رو انجام دادم و وضعیت پروندم “ثبت نام کامل و استفاده از خدمات مالیاتی” هست. الان این کد رهیگری مالیاتی کجاست دقیقا؟ همون شماره پیگیری هست؟

  1. حسین رستمی

   بله دقیقا شماره پیگیری است.
   در خدمتتون هستیم.

 57. سلام وقت بخیر دلیل این که باید در این سامانه ثبت نام انجام بشه چی هستش از چه تاریخی همچین قانونی اومده قبلا اینطور نبود؟

  1. حسین رستمی

   سلام دوست عزیز
   از بهمن سال گذشته، از سوی بانک مرکزی و شاپرک، متقاضیان درگاه پرداخت ملزم به دریافت کد رهگیری میالاتی شدن

 58. سلام خسته نباشید ،
  میخواستم بدونم مالیاتی هم بر تراکنش ها از ما دریافت میکنن؟
  لازمه از الان روی قیمت تموم شده خدماتمون که از طریق درگاه پرداخت میشن مقداری افزایش قیمت بدیم؟
  اگر بخوان مالیات دریافت کنن حدودا چند درصد تراکنش هست؟
  واقعا آدم رو به ترس میندازن ):

  1. حسین رستمی

   سعید عزیز سلام
   متاسفانه هیچ برنامه مشخصی به ما اعلام نشده اما تا جایی که در جریان هستیم، در این مرحله صرف ملزم به دریافت کد رهگیری مالیاتی مالیاتی هستید که به مثابه پیش ثبت نام اولیه است
   اما ادامه مسیر هنوز مشخص نیست
   در صورتیکه برنامه‌ای به ما اعلام شود حتما شما رو مطلع خواهیم کرد.

 59. سلام
  اگر شخصی از قبل در اداره مالیاتی ثبت نام کرده باشه( مثلا برای کارهای شخصی دیگه غیر از فروش اینترنتی )برای راه اندازی سایت باز باید برای این کار جدا ثبت نام کنه ؟

  1. حسین رستمی

   رضا عزیز سلام
   بله شما اگر قبل‌تر هم در سایت مالیاتی ثبت‌نام کرده باشید، نیاز به دریافت کد رهگیری مالیاتی هستید.

 60. سلام خسته نباشید
  اگر که بعدا قرار بر این بشه که مالیات بگیرن آیا مالیات ثابتی میگیرن یا نسبت به فروش از ما مالیات میگیرن؟
  ثبت نام نکنیم فروش نداشته باشیم الکی بخوایم یه مالیاتی هم بدیم؟

  1. حسین رستمی

   محمدعزیز سلام
   متاسفانه هیچ مکانیزم مشخصی به ما اعلام نشده و در صورتیکه به ما منتقل شود حتما به صورت کامل با جزئیات اطلاع رسانی می‌کنیم.

 61. سید روح الله

  من هر کد پستی وارد میکنم میگه در بانک پست وجود ندارد،چحوری باید حلش کنیم؟!

 62. سید روح الله

  کد پستی که من وارد میکنم تاییده پست داره ولی بازم میزنم قبول نمیکنه سایت امور مالیاتی

 63. با سلام
  من برای دریافت کد رهگیری مالیاتی وقتی میخوام ثبت نام کنم کد پستی محل اقامت رو قبول نمیکنه چیکار باید بکنم؟ درصورتی که توی سایت اداره پست کد پستی رو میاده

 64. سلام وقت بخیر
  وقتی کد پستی رو در قسمت پیش ثبت نام میزنم ای خطا رو میده علتش چی میتونه بشه؟
  کد پستی مذکور در سامانه پستی ثبت نشده

  1. سلام. کد پستی با آدرس اعلام شده همخوان نیست. از سایت اداره پست تاییدیه پستی بگیرید و بعد آدرس و کد پستی را مطابق تاییدیه پستی وارد نمایید

 65. سلام وقت بخیر
  من به مرحله ای رسیدم که از من : مشخص نمودن محل اقامتگاه قانونی روی نقشه رو می خواست
  اما هیچ نقشه ای لود نمیشه. با مرورگرهای مختلف هم تست کردم اما هیچی لود نمیشه.
  حتی با موبایل هم تست کردم .
  لطفا راهنمایی کنید.

 66. سید وهاب

  سلام و وقت بخیر؛
  سوال داشتم از خدمتتون
  اینکه بتوانیم برای خودمون درگاه پرداخت ایجاد کنیم، یک کار بسیار زیبا و ارزنده اس و ممنونم. حال سوالم اینجاست، در خصوص واریزهایی که صورت می گیرد، میزان درصد تحقق یافته برای زرین پال چقدر است! و همینطور میزان مالیات تحقق یافته به آن…
  پیشاپیش ممنونم از پاسخگویی تون

  1. سلام
   میزان مالیات بستگی به نوع فعالیت درآمدزای شما دارد. ضریبی به نام اینتا کد برای هر فعالیت نسبت سودآوری را مشخص میکند و بر اساس سود مالیات محاسبه خواهد شد

 67. سلام
  ممنون از توضیحات کاملتون
  چند روز کاری برای صدور این کد زمان لازم هست؟
  برای اشخاص حقیقی منظورم هست

  1. سلام. با پیش ثبت نام بلافاصله این کد صادر میشه

 68. یعنی الان دیگه نمیتونیم برای سایتمون بگیریم درگاه اخه دلیلش چی بوده که بسته شده کسی اطلاع داره
  آیا راه دیگری هست بدون ثبت شرکت برای گرفتن درگاه اینترنتی

 69. باور کنید به عنوان یک توسعه دهنده تازه کار، به شدت از کار زده شدم اینقدر مراحل سخت و پیچیده ای داره و اصلا متوجه نمیشم دقیقا باید چه اقداماتی صورت بگیره. حتی با دیدن ویدیوتون و اصلا متوجه نمیشم این کارای پیچیده چه معنی ای داره. فقط دریافت کد مالیاتیش، خودش کلی زمان بر و نامعقول است. بماند فرآیند ثبت نام در سایت شما.
  خیلی ناامید شدم از این وضع. امیدوارم راهکارهای ساده تری بیندیشید یا به قول دوستان این فرآیندهای مالیاتی رو برای سایت هایی بگذارید که درآمدهای میلیونی بالایی رو ماهیانه به ثبت می رسونن. نه چند تا سایتی که درآمد خاصی هم ندارند.

 70. سلام من کد مالیاتی رو گرفتم و مراحلشو هم تکمیل کزدم و الان درگاه هم گرفتم و دارم و دوباره یه سری فرم های اظهارنامه گیج کننده که اصلا سر در نمیارم قرار دادن و گفتن باید تکمیل کنی اگه من تکمیل نکنم درگاه من از دسترس خارج میشه ؟

 71. آمریکا رو می بینید چقدر زیباست اکثر مناطقش..؟ حتی به محیط های روستایی هم رسیدگی میشه.
  و امکانات خیلی عالی برای مردم تامین میکنن.
  هزینه همه اینها از طریق مالیاتی که مردم میدن تامین میشه. ولی در واقع این مالیات بصورت قرض از مردم گرفته میشه و انتهای هر سال، کلیه مالیات دریافتی از هر شخص، به حسابشون برگردونده میشه. این قانون در اکثر کشورها هست.
  اما متاسفانه در ایران، اولا که مالیات کلا قانون درست و حسابی نداره… پولهای دریافتی معلوم نیست کجاها خرج میشه(البته مشخصه ولی نمیشه اینجا بیان کرد) و در نهایت چیزی هم به مردم بر نمیگردونن که هیچ! به طرق مختلف چند برابر این مالیات رو هم بازم میگیرن.
  بجای اینکه اول ریشه ماجرا رو حل کنن، اومدن داره از نوک شاخه شروع کردن.
  خود بنده در یک شرکت خودروسازی مشغول به کار بودم، و شاهد عینی بودم که بازرسین محترم دارایی، با یک جلد گلستان و بوستان سعدی بسیار نفیس + یک پاکت سفید بسیار زیبا!!! کلا ماجرای یک اختلاف مالیاتی چند صد میلیون تومانی رو فراموش کردن و با خوشحالی شرکت رو ترک کردن.
  بعد همین مبلغ از جیب من و شما کنده میشه تا از این طریق چاله هاشون رو پر کنن و کسی هم بویی نبره…

 72. سلام وقت بخیر
  در قسمت تکمیل اطلاعات، تلفن ثابت خواسته شده که ما تلفن ثابت نداریم
  چکاری باید انجام داد؟

 73. سلام جناب رستمی
  تکلیف کسب و کار های خانگی چطور هست توی قوانین خوانده بودم که کسب کار های خانگی از دریافت مالیات معاف هستند بنده برای سایتم میخواهم درگاه پرداخت بگیرم و حالا سردرگم هستم
  ممنون میشم اگه جوابم رو بدید روزتون خوش

 74. وظیفه خودم دونستم حتما از این ویدیو آموزشی تشکر کنم!
  واقعا کمکم کرد که تو این سامانه های شلوغ پلوغ دولت گم نشم و یه نقشه راه داشته باشم…

 75. سلام خسته نباشید من ثبت نام کردم الان کد مالیاتیمو از کجا میتونم ببینم

 76. کد رهگیری ( پیگیری ) همون کد مالیاتیه ؟
  ممنون میشم جواب بدید .

 77. سلام دوستان عزیز
  اگر فکر میکنین کاری که میخاین ایجاد کنین ارزششو داره ، گرفتن کد مالیاتی و انجام این پروسه اصلا به این اندازه که به نظر میرسه سخت و دردناک نیست .
  لطفا برای انجام ندادن کارتون دنبال بهانه نباشین .
  من کاملا مخالف پرداخت باج به سازمانایی هستم که هیچ شفافیتی در مورد کارشون وجود نداره … ولی اینا نباید باعث عقب راندن ما بشه ..
  با یه حسابدار خوب مشورت کنین ( حتی به راحتی تنهاییم میتونین ) و کارتونو پیش ببرین
  چون حالا این سایتا خوشکل مشکل نیستن دلیل بر سنگ اندازی نیست .. از یه جا باید آباد کردنو شروع کرد و اولیش کنار گذاشتن ترسه ..
  این که فلانی فرار مالیاتی داره معیار این نیست که من نخام به هیچ وجه با دارایی طرف بشم ..
  اینقدر که مردم سعی در پیچوندن خودشون میکنن میترسم اگه یه روز فساد سیستماتیکم تموم شه با فساد گسترده مردمی روبه رو باشیم ..

 78. مالیات فقط برای مردم عادیه

 79. گلاره حجتی

  سلام روزتون بخیر
  من به تازگی یک سایت راه اندازی کردم برای فروش محصولات هنری دست سازه خودم ، نماد اعتماد رو هم دریافت کردم در لیست مالیات نوشت شده که کسب و کارهای خانگی که کار من نقاشی روی سفال هست مشمول مالیات نیست ولی طی تحقیقاتی که انجام دادم سایتی که دارای اینماد و درگاه پرداخت هست مشمول مالیات می‌شود , متاسفانه خیلی سر در گم شدم ممنون میشم محبت کنید و راهنمایی بفرمایید که بتونم تصمیم بگیرم چون وقتی من در شروع ماهی ۵۰۰ تومان هم درآمد ندارم چه مالیاتی به چه میزانی باید پرداخت کنم ؟

  1. حسین رستمی

   گلاره عزیز سلام
   قوانین مالیاتی که در مورد کسب و کارهای خانگی ذکر کردین فرقی نمیکنه ورودی مالی به صورت آفلاین یا آنلاین انجام بشه.
   نگرانی از این بابت نداشته باشین.
   به زودی ما هم یک پرونده محتوایی کامل منتشر خواهیم کرد تا به صورت کامل دغدغه‌ها و سوال‌های شما پاسخ بدیم.

 80. امیرحسین

  سلام من کد رهگیری رو موقع انجام یاداشت نکردم و الان نمیتونم وارد سامانه بشم و البته به صورت کامل هم مراحل طی نکردم الان باید چی کار کنم …
  کد رهگیری برای ورود به پرتال میخوام چون نام کاربریم رو فراموش کردم

 81. امیرحسین

  سلام من کد رهگیری رو موقع انجام یاداشت نکردم و الان نمیتونم وارد سامانه بشم و البته به صورت کامل هم مراحل طی نکردم الان باید چی کار کنم …
  کد رهگیری برای ورود به پرتال میخوام چون نام کاربریم رو فراموش کردم مدت هاست که وارد سیستم نشدم

 82. سید هادی

  سلام برای من در سایت ۳ روزه در مرحله وارد کردن کد پستی و شماره موبایل بعد از زدن رو دکمه پیش ثبت نام جدید این پیغام رو میده :
  امکان ارتباط با سرویس پست هم اکنون وجود ندارد . لطفاً دقایقی بعد مجدد سعی نمایید
  چی کار کنم ؟

 83. یکی از خوبی‌های زرین پال قدیم همین بود که این دردسرهارو نداشت و به راحتی درگاه میگرفتیم ولی الان قوانین سخت گیرانه‌تر و بازدارنده‌تر شده و کسب کارهای خرد و کوچک مثل من دنبال راه‌های ساده‌تر می‌گردن.

 84. سارا خویینی

  به نظر من کاملا منطقی هستش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.