محتوای برندِ مردم محور

محتوا شامل کلمات، تصاویر، کد و فیلم است. اما محتوای خوب شامل نوعی ارتباط انسانی هم می‌شود. چرا که به یک احساس می‌پردازد یا از طریق نوعی مشترکات این موارد را به یکدیگر پیوند می‌زند.

محتوا توسط مردم و برای افراد ایجاد می‌شود، بنابراین مردم همیشه باید تصمیم بگیرند که در مورد چه چیزی بنویسند و چگونه بنویسند.

اما چگونه می‌توانید این مسئله را عملی کنید؟ در اینجا چند روش را مرور می‌کنیم.

کارمندان خود را برجسته کنید

محتوا باید در محوریت مردم باشد، اما فراموش نکنید که مارک‌ها یا برندها نیز باید در آن وجود داشته باشند. و یک راه برای دستیابی به این هدف، برجسته کردن کارمندانی است که باعث می‌شوند برند به زندگی خود برگردد.

Cava یک فست فود مدیترانه‌ای است. به صفحه مربوط به آنها نگاه کنید.


سه دوست که برای ایجاد این برند جمع شده‌اند. می‌توانید چهره‌های آنها را ببینید. می‌توانید درباره آنچه الهام بخش آنها است، بخوانید.

به همین جا ختم نمی‌شود. می‌توانید در وبلاگ آن‌ها بازخوردهای کارمندان را مطالعه کنید، همچنین می‌توانید داستان‌های کارمندان و طرفداران برند را به طور یکسان در اینستاگرام ببینید.

آیا آن‌ها غذاهای خود را نشان می‌دهند؟ معلومه، چرا که این محتوای اصلی است. اما آن‌ها مشتریان خود را نیز نادیده نمی‌گیرند.
هنگام ایجاد محتوا برای نام تجاری خود، به کارمندان خود بها دهید. چه چیزی آن‌ها را به اهداف برند شما سوق می‌دهد؟ به چه چیزهایی علاقه دارند؟ آن‌ها چه ارتباطی با مشتریان بالقوه شما دارند؟

سپس این داستان‌ها را در وبلاگ خود، در شبکه‌های اجتماعی، در تبلیغات یا هر جای دیگر که مناسب برای استراتژی بازاریابی شما است، نمایش دهید.

به موکلان و مشتریان خود گوش فرا دهید

وقتی مارک یا برندتان را بازاریابی می‌کنید، هدف اصلی صحبت با موکلان و مشتریان بالقوه شماست.

تصور کنید اگر یکی از آشنایانی که در یک مهمانی ملاقات کرده‌اید به یک باره به سمت شما قدم بزند، ۲۵ دقیقه با شما صحبت کند و سپس سؤال کند که آیا می‌خواهید یک  میلیون به او بدهید.

متأسفانه بسیاری از مارک‌ها و برندها با مخاطبان خود اینگونه ارتباط برقرار می‌کنند. آنها بدون اینکه زیاد به آنچه در واقع می‌خواهند بشنوند، با آنها صحبت می‌کنند.

برای ایجاد محتوای مردم محور، آنچه مخاطبان شما می‌خواهند بدانند را در نظر بگیرید:

چه نگرانی / مشکلی در رابطه با برند شما وجود دارد؟
چه سؤالاتی ممکن است برای شما یا هر مقام مسئول در صنعت داشته باشند؟
چه چیزی ممکن است با احساسات آن‌ها درگیر باشد؟

این حتی می‌تواند برای محتوای عمومی‌تر هم اعمال شود.

FundRocket، که سرمایه‌ای برای مشاغل کوچک ارائه می‌دهد، چندی پیش یک کمپین محتوا ایجاد کرد که بسیار جذاب بود.

آنها در نظر گرفتند: چه چیزی ممکن است افراد علاقمند به راه اندازی یا اداره مشاغل از آن تعجب کنند؟ پس از تحقیق، آن‌ها به این نتیجه رسیدند که حفظ استعدادهای بزرگ برای بسیاری از دارندگان مشاغل یک نگرانی و اولویت است.


بنابراین آنها ۱۰۰۰ نفر از کارمندان تمام وقت را مورد بررسی قرار دادند که چه چیزی باعث احساس غرور و افتخار ناشی از کار می‌شود و نتایج را در مجلات Motley Fool ، MSN ، Glassdoor ، Business.com و موارد دیگر منتشر شد.

چرا؟ به خاطر این که به یک سوال مشترک رسیدند. این سؤالات را در صنعت خود شناسایی کنید و دریابید که برند شما چگونه می‌تواند به طور اختصاصی و کامل به آن سؤالات پاسخ دهد.

از لحن انسانی استفاده کنید

اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، این ساده‌ترین تغییر برای اجرا است.

به شخصه، یکی از بزرگترین مواردی که از آن آزرده می‌شوم وقتی است که افراد در نوشتن خود از خلاصه نویسی استفاده نمی‌کنند.

افراد اغلب به صورت خلاصه صحبت نمی‌کنند. وقتی صحبت می‌کنند، خیلی سریع انجام می‌دهند و اگر هر اختصار را به دو کلمه از هم جدا کنند، نمی‌توانند به طور طبیعی ارتباط برقرار کنند.

ما باید توصیه‌های معلمان فارسی خود از گذشته را کنار بگذاریم و مانند زمانی که با مردم صحبت می کنیم نوشتن را شروع کنیم.

ممکن است اگر شما در یک فضای کاملاً فنی یا دانشگاهی باشید، چند استثنا وجود داشته باشد. اما به طور کلی، مردم نمی‌خواهند در زبان صدا و سیمای دست و پاگیر و مصنوعی گیر بیفتند. آن‌ها می‌خواهند احساس کنند که با فردی واقعی صحبت می‌کنند.

تغییراتی ساده از این دست باعث می شود محتوای شما احساس دسترسی و دسترس پذیری بیشتری داشته باشد، که می‌تواند در رسیدن افراد به سمت واقعی خواندن و درگیر شدن با  آنچه می‌نویسید، کمک بزرگی کند.

نتیجه

این که آیا شما در مورد تنظیمات خود جزئی‌نگر برخورد کنید یا سرمقاله خود را تغییر دهید، باید آن را در راستای استراتژی برند در نظر بگیرید تا آن را به محوریت بیشتر مردم تبدیل کنید.

با برقراری ارتباط موثرتر با محتوایی که به سؤالات و نگرانی‌های واقعی پاسخ می‌دهد، در کنار مخاطبان خود مؤثرتر ظاهر می‌شوید و احتمالاً شروع به ایجاد میل مثبت واقعی برای نام تجاری خود می‌کنید.

امین هستم. مدیر روابط عمومی زرین پال. به زمینه‌های ارتباطات و فناوری علاقه زیادی دارم، که همین دلیل بودنم در اینجاست.

9 دیدگاه On محتوای برندِ مردم محور

پاسخ دهید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.