در دورهمی صبحانه زرین پال چه گذشت؟

روز دوشنبه ۷ بهمن، مصطفی امیری مدیر عامل زرین‌پال در دورهمی صبحانه‌ای که در خانه کارمان برگزار شد، درباره تغییرات جدید مدل کارمزدی این شرکت صحبت کرد. این دورهمی با حضور فعالان عرصه تجارت الکترونیکی و درکنار برخی از شرکای تجاری زرین‌پال، اصحاب رسانه و همراهی صمیمانه علی امیری، هم‌بنیانگذار زرین‌پال برگزار شد.

بعد از گپ‌و‌گفت های اولیه و صرف صبحانه، تغییرات مدل جدید کارمزدی توسط مصطفی امیری به حاضرین ارائه شد. در ابتدای این ارائه از اتفاقات اخیری صحبت شد که نقش تاثیرگذاری در کسب‌وکارهای اینترنتی داشته‌اند. اتفاقاتی مانند قطع سراسری اینترنت خارجی و فعال‌سازی رمز دوم پویا و… که موجب کاهش و نقص عملکرد این کسب‌وکارها شد و صدمه سختی به برخی از کسب‌وکارهای آنلاین زد.

مصطفی امیری در ادامه این بحث توضیح داد که زرین‌پال در چنین شرایطی هم‌چنان خود را مسئول بهترکردن کسب‌وکار خود می‌داند و دیگران را نیز دعوت به قبول مسئولیت‌های خود و تلاش برای ایجاد قدمی هرچند کوچک می‌کند. از آنجایی که ماموریت شرکت زرین پال افزایش سهم تجارت الکترونیکی در تولید ناخالص ملی است، مدیران این شرکت تصمیم گرفتند تا مدل کارمزدی این شرکت را به‌نفع مشتریان تغییر دهند. زرین‌پال امیدوار است با اعمال تغییرات مدل کارمزدی جدید که درنهایت به‌نفع جریان مالی کسب‌وکارهای خرد و متوسط است، بازیگران جدیدی وارد عرصه تجارت الکترونیک شوند و هم چنین بازیگران حال‌حاضر این حوزه نیز، شرایط مالی بهتری برای ادامه کسب‌وکار خود از سوی زرین پال تجربه کنند. مصصفی امیری به طور خلاصه تغییرات مدل جدید را «کاهش زمان تسویه»، «کاهش میزان تعرفه کارمزد»، رفع محدودیت‌های زرین‌کارت و ایجاد تغییرات جدید در زرین لینک عنوان کرد.

وی در ادامه توضیح داد: در گذشته کارمزد از مقدار خروجی کیف‌پول و به‌میزان ۱%  بدون سقف تراکنش دریافت می‌شد که در مدل جدید کارمزد زرین‌پال بعد از هر تراکنش، به میزان ۱% و تا سقف ۳۰۰۰ تومان دریافت می‌شود. هم‌چنین یکی از دغدغه‌های پذیرندگان زرین‌پال، زمان تسویه‌حساب نهایی بود. در مدل قبلی این زمان ۲-۴ روز کاری بود که در مدل جدید، مبلغ تراکنش تا یک روز بعد به حساب پذیرنده انتقال خواهد یافت. امیری در ادامه تغییرات جدید، به نقش زرین کارت اشاره کرد که در راستای تسهیل ارائه خدمات مالی به پذیرندگان به یک حساب بانکی حقیقی تبدیل شده است. در نتیجه این کار، محدویت‌های سقف تراکنش و دفعات انتقال وجه به‌طور کامل از بین رفته و هم‌چنان پذیرندگان می‌توانند در “سه‌شنبه‌های طلایی” از تعرفه رایگان تسویه‌حساب استفاده کنند.

از دیگر راه‌کارهایی که از دیدگاه زرین‌پال موجب افزایش سهم تجارت الکترونیکی می‌شود، حمایت از کسب‌وکارهای مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی است. کسب وکارهای آنلاینی که علاوه بر اشتغال آفرینی، می‌توانند بخشی از تراکنش‌های فضای آفلاین را وارد فضای آنلاین کنند. «زرین لینک» خدمت دیگری از زرین‌پال است که می‌تواند جایگزین مناسبی برای انتقال وجه به‌روش کارت‌به‌کارت باشد. محدودیت سقف تراکنش کارت‌به‌کارت در زرین لینک وجود ندارد و کارمزد زرین‌پال به ازای هر مقدار مبلغ تراکنش ۱۵ درصد و تا سقف ۵۰۰ تومان است.

در انتها مصطفی امیری افزود: زرین‌پال همواره به دنبال افرودن سرویس‌های مالی جدید است تا بتواند درنهایت رابطه بهتری با مشتریان خود داشته باشد. این سرویس‌های مالی می‌تواند در عرصه خدمات کسب‌وکارها و یا خدمات فردی باشد. راه‌اندازی سرویس برداشت مستقیم از حساب، توزیع انواع دستگاه‌های کارت‌خوان و توسعه برنامه زرین پلاس در همین راستا آغاز شد و به‌زودی به بازار عرضه می‌گردند. در پایان این دورهمی افراد حاضر پرسش‌های خودشان را درباره مدل کارمزدی جدید زرین پال مطرح کرده و بازخوردی از این دورهمی را در صفحات اجتماعی خود منتشر کردند.

امین هستم. مدیر روابط عمومی زرین پال. به زمینه‌های ارتباطات و فناوری علاقه زیادی دارم، که همین دلیل بودنم در اینجاست.

20 دیدگاه On در دورهمی صبحانه زرین پال چه گذشت؟

پاسخ دهید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.