با لباس‌های اضافی کمدت، غم و غصه‌ها رو بتراش!

وبسایت کمدا پلتفرم خرید و فروش لباس‌های اضافی، مخصوص خانم‌هاست که سعی دارن با بازگردوندن پوشاک اضافی کمد (نو، در حد نو یا کاردستی) به چرخه ی مصرف، به کاهش مصرف‌گرایی و حفاظت از محیط زیست کمک کنن. متناسب با این اهداف، یه کمپین متفاوت و خلاق به مناسبت بازگشایی مدارس طراحی کردن به اسم “مدادتلاش”.

این پاییز، ما در زرین‌پال با همراهی کُمُدا کمپین “مدادتلاش” رو راه‌اندازی کردیم تا همگی با کوچک‌ترین کار ممکن به اندازه یه مداد فسقلی تلاش کنیم. توی این کمپین، لباس/پارچه‌های اضافی رو جمع‌آوری می‌کنیم، سپس جامدادی‌ها به واسطه و هنر دستِ اقشاری که با ما همزیستی دارن اما از نظر جایگاه اجتماعی در اقلیت هستن، کمتر دیده شده و درآمد مکفی ندارن، از جمله زنان سرپرست خانوار، دختران خودسرپرست، سربازها و افغان‌ها ساخته میشن. جامدادی‌های ساخته شده رو با عشق از لوازم تحریر پُر می‌کنیم و اون‌ها رو به مناطق محروم می‌رسونیم. دوست داریم تا حدی که از دستمون برمیاد، بقیه رو هم نسبت به مسئولیت‌ اجتماعی حساس کنیم.

در این راه، با مجموعه خانه دیدار دوست آشنا شدیم. این مجموعه توی سه حوزه اشتغال، آموزش و مددکاری و مشاوره فعاله و در بخش آموزش، کلاس­‌های سوادآموزی و مهارت آموزی رو برای کودکان بازمانده از تحصیل برگزار می‌کنه. کودکان بازمانده از تحصیل در محلات سعدی، سنگ سیاه، سهل­آباد و مناطق حاشیه نشین شیراز که به دلایل فقر مالی و یا نداشتن مدارک هویت امکان حضور در مدارس رو ندارن شناسایی میشن و از خدمات آموزشی مجموعه بهره‌مند میشن.

در بخش اشتغال این مجموعه، کارگاه نخ­سوزن ویژه زنان خودسرپرست فعاله و در این کارگاه محصولات متنوعی از جمله کیف، کوله پشتی، جامدادی، عروسک و… تولید میشه.

چند مدل دیگه از این جامدادی‌های خوشگل رو توی این عکس می‌تونین ببینین.

پاییز پارسال با کمپین #نمیذاریم_سردشون_شه سه کامیون لباس‌ گرم و آذوقه برای مردم زلزله زده کرمانشاه ارسال کردیم. امسال با کمپین مدادتلاش می تونیم این حجم از محبت و همدوستی رو تکرار کنیم.

حالا چجوری میشه از این کمپین حمایت کرد؟

توی کمد همه ما یه سری لباس‌ هستن که دیگه هیچ‌جوری قابل استفاده نیستن. برای حمایت از کمپین مدادتلاش می‌تونی تا ۹۷/۷/۷ به مدادتلاش سر بزنی؛ اطلاعاتت از طریق فرمی که اونجاس برامون بفرستی. لباس/پارچه‌هایی از جنس جین، کتون یا هر مدل پارچه ضخیم که فکر می‌کنی میشه باهاش جامدادی ساخت رو برامون ارسال کنی و توی این هنر دسته جمعی از هر جایی که هستی سهیم باشی.

سلام، من محمد عباسی‌فرد هستم. مدیر محتوا و روابط عمومی سابق زرین‌پال که همیشه سعی می‌کنه یاد بگیره، انجام بده و خوشحال باشه :)

10 دیدگاه On با لباس‌های اضافی کمدت، غم و غصه‌ها رو بتراش!

پاسخ دهید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.