اتـاق خبـر زرین‌پال

درگاه پرداخت کارت به کارت زرین‌پال به صورت آزمایشی راه‌اندازی شد

درگاه پرداخت کارت به کارت

به گزارش روابط عمومی زرین‌پال، سرویس درگاه پرداخت کارت به کارت زرین‌پال با رویکرد تسهیل‌گری پرداخت‌ آنلاین برای کسب‌وکارهای کوچک، به صورت محدود و آزمایشی شروع به کار کرده است.

با توجه به اعمال محدودیت‌ها و موانع متعدد برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسطِ فعال در تجارت الکترونیک، مانند اینماد اجباری و دریافت کد مالیاتی، سرویس درگاه پرداخت کارت به کارت زرین‌پال، با هدف سرعت بخشیدن و کمک به رشد کسب‌وکارهای آنلاین، طراحی و اجرا شده است. بر همین اساس برای استفاده از این درگاه پرداخت، داشتن اینماد و پرونده مالیاتی الزامی نیست.

مصطفی امیری مدیرعامل زرین‌پال در همین رابطه می‌گوید: «احتمالا اگر در همان سال‌های ابتدایی راه‌اندازی چند کسب‌وکار کوچک اینترنتی، با موانع بسیاری روبه‌رو شده بودم، الان شاهد کسب‌وکاری بزرگ و توسعه یافته به اسم زرین‌پال نبودیم. من فکر می‌کنم اگر به جای مانع‌زدایی، هر روز در مسیر شروع و رشد کسب‌وکارهای کوچک اعمال محدودیت صورت بگیرد، نباید منتظر شکوفایی و رشد اقتصاد دیجیتال در کشورمان باشیم. ما به سهم خودمان تلاش می‌کنیم با استفاده از ابزار رایج خرید و فروش یعنی کارت به کارت، ظرفیت جدیدی برای کسب‌وکارهای کوچک ایجاد کنیم تا تسهیل‌گر رشد آنها باشیم.»

در حال حاضر این سامانه به صورت آزمایشی برای پذیرنده‌های محدودی از زرین‌پال فعال است و توسط آنها در حال استفاده است. طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود این سرویس در سال جدید یعنی ۱۴۰۱ برای عموم پذیرنده‌های زرین‌پال و تمام کسب‌وکارهای اینترنتی قابل دسترس باشد.

درگاه پرداخت کارت به کارت زرین‌پال هم راستا با خط مشی‌ رگولاتوری و قوانین موجود، با ایجاد بستری ایمن و شفاف می‌تواند در کنار کمک به کسب‌وکارهای کوچک و متوسط اینترنتی در بحث پرداخت آنلاین، زمینه‌ساز کاهش تراکنش‌های غیرشفاف کارت به کارت شاپرکی نیز باشد.