اتـاق خبـر زرین‌پال

اقدام زرین‌پال در سال دانش‌بنیان؛ تامین سرمایه تا ۱۰ میلیارد تومان در طرح‌های نوآورانه

به گزارش روابط عمومی زرین‌پال، هم راستا با رویکرد ملی و حمایت‌گرانه از طرح‌های دانش‌بنیان و نام‌گذاری سال ۱۴۰۱ تحت عنوان «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین»، زرین‌پال که از اردیبهشت سال ۱۳۹۶ موفق به اخذ مجوز دانش‌بنیان صنعتی شده و همچنان تحت عنوان یک شرکت دانش‌بنیان مشغول به فعالیت است، حمایت از کسب‌وکارها و طرح‌های نوآور و دانش‌محور را با تامین سرمایه تا سقف ۱۰ میلیارد تومان، در دستور کار خود قرار داده است.

زرین‌پال با هدف ایجاد دریچه‌ای روشن رو به آینده صنعت تجارت الکترونیک و کمک به رشد اقتصاد دیجیتال ایران و GDP کشور به وسیله تسهیل‌گری در توسعه‌ی طرح‌های دانش‌بنیان، مقدمات تامین سرمایه بر روی طرح‌های نوآورانه را در  فرآیندی ساده شامل ثبت طرح توسط متقاضیانِ جذب سرمایه، بررسی و ارزیابی طرح‌های ارسالی و در نهایت معرفی طرح‌های واجد شرایط برای سرمایه‌گذاری، فراهم کرده است.

در این طرح، تامین سرمایه به دو مدل انجام می‌شود؛ جمع‌سپاری مالی یا توسط زرین‌پال. بر همین اساس فضای بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های دانش‌بنیان وجود دارد تا یک بستر امن و مطمئن جهت تامین مالی جمعی برای کمک به تحول دیجیتال و خلق ارزش در این زمینه، برای علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری فراهم باشد. در همین راستا زرین‌پال در سال ۱۴۰۰ موفق به کسب مجوز رسمی از سازمان فرابورس کشور شده است.

طرح‌های پذیرفته شده برای جذب سرمایه این فرصت ارزشمند را دارند تا در موضوعات تجاری‌سازی ایده‌ها و محصولات‌شان از ظرفیت‌های موجود در زرین‌ پال نسبت به تست محصولات و فعالیت‌های پژوهشی تا آمادگی کامل طرح‌ها برای عرضه و استفاده به عموم مردم، بهره‌مند شوند.