اتـاق خبـر زرین‌پال

اعطا مجوز تامین مالی جمعی به زرین کراود توسط سازمان فرابورس ایران

زرین کراود

به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران؛ در نشست خبری صبح امروز مورخ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ سکوهای رایان فاندینگ، حلال فاند، پیشه، زرین کراود، استارتامین و اینوستوران به معرفی و تشریح محور فعالیت‌های این سکوها پرداختند. زرین کراود سرویس جمع‌سپاری مالی زرین‌پال است که موفق به کسب مجوز تامین مالی جمعی از سازمان فرابورس شده است و به زودی اطلاعات دقیق‌تری از آن منتشر می‌شود.

مصطفی امیری مدیرعامل شرکت همراه پرداز زرین که بیشتر با برند تجاری زرین‌پال شناخته شده است با اشاره به تاریخچه فعالیت این شرکت عنوان کرد: این شرکت ۱۱ سال در زمینه پرداخت الکترونیک در رگولاتوری بانک مرکزی فعالیت کرده و در این مدت تلاش کرده است خدمات نوآورانه مالی را در حوزه پرداخت الکترونیک توسعه بدهد.

او با ابراز خوشحالی از قرار گرفتن پلتفرم زرین کراد در مجموع دوازده سکوی تامین مالی جمعی گفت: هدفی که در ابتدای کار برای خود متصور بودیم افزایش سهم تجارت الکترونیک در تولید ناخالص ملی کشور بود اما اکنون توانستیم ۳۰۰ هزار کسب و کار را در این زمینه درگیر کنیم.

امیری در مورد اهمیت تامین مالی جمعی عنوان کرد: بسیاری از کسب و کارهای خرد و متوسط همیشه احتیاج به تامین مالی طرح‌ها داشتند اما تنها روش آن بانک‌ها بود که دریافت اعتبار از آن‌ها مشقات زیادی را داشت. به این ترتیب سعی کردیم با توجه به ظرفیت‌ها و سرمایه‌هایی که در شبکه ارتباطی ما در خود شرکت وجود داشت تجربه‌های موفق را ایجاد کنیم.

مدیرعامل همراه پرداز زرین با ابراز امیدواری نسبت به بزرگ‌ شدن کیک اقتصاد دیجیتال ایران عنوان کرد: زمینه‌ها برای رشد آن محیا خواهد بود اما احتیاج داریم مدل‌های مرسوم را در بعضی جاها شکسته و به سمت زیرساخت‌ها و مدل‌های تجربه‌شده در دنیا برویم. ممکن است این مدل‌ها ریسک‌های خاص خودش را داشته باشد اما بدون ریسک عملا نمی‌شود ارزش جدیدی را ایفا کرد.

او با اعلام این خبر که تا پایان سال چند طرح روی سکوی تامین مالی زرین کراود عملیاتی خواهند شد عنوان کرد: خوشحال هستم که با توجه به رویکردی که در بورس و فرابورس وجود داشته امکان استفاده از ابزارهایی که در جهان سالیان سال مرسوم است فراهم شده است. از کسب و کارهایی که فکر می‌کنند می‌توانند ارزش افزوده ایجاد کنند دعوت می‌کنیم با ما در ارتباط باشند.

متن کامل خبر را از اینجا بخوانید.