مرهمی برای درد پرداخت با ضمانت پرداخت

درد پرداخت
درد پرداخت

نمی‌دانم تا به حال اصطلاح درد پرداخت را شنیده‌اید یا نه، اما ممکن است تا به حال بدون آنکه خودتان هم متوجه شده باشید آن را احساس کرده باشید!

گاهی ممکن است هنگام پرداخت پول احساسی ناخوشایند در ما ایجاد شود که این احساس دقیقاً همان بخش از مغز ما را تحریک می‌کند که هنکام احساس درد نیز همان نقطه در مغز ما تحریک می‌شود؛ این یعنی درد پرداخت.

با این اوصاف می‌توان گفت پرداخت پول در زمان خرید یک فرآیند دردناک است که باید کاری کرد تا حد امکان این درد برای خریدار کم و کم‌تر شود، اما چرا و چگونه؟

اینکه چرا باید این کار را کرد خیلی واضح است، هرچقدر احساس درد پرداخت در مشتری کمتر باشد، مطمئناً احتمال خرید بیشتر می‌شود.

اما اینکه چگونه این کار را باید انجام داد مهم است.

یکی از روش‌های موثر برای کاهش درد پرداخت، تضمین بازگشت وجه به مشتری است!

اگر این اطمینان در خریدار ایجاد شود که پرداخت هزینه برای محصول مورد نظرش به نتیجه‌ای جز یک محصول خوب و یا بازگشت پولش ختم نمی‌شود، با اطمینان‌خاطر خریدش را انجام می‌دهد.

این روش در دنیای واقعی با عبارت جنس فروخته شده پس گرفته نمی‌شود به کلی زیر سوال می‌رود اما در دنیای آنلاین با ویژگی‌ای مثل ضمانت پرداخت مورد توجه قرار گرفته است تا مرهمی برای درد پرداخت باشد.

هدف از ضمانت پرداخت در زرین‌ پال هم همین است تا هنگام پرداخت اینترنتی حس اعتماد و اطمینان‌خاطری به خریداران هدیه دهد و از طرف دیگر به واسطه‌ی این اعتماد از پرداخت، میزان فروش ارائه‌دهندگان خدمات و محصولات آنلاین را بیشتر از قبل کند.

قبلاً راجع‌به ضمانت پرداخت با عنوان از ضمانت پرداخت که حرف می‌زنیم، از چه حرف می‌زنیم مفصل حرف زده‌ایم اما این موضوع، موضوعی نیست که بتوان به سادگی از کنارش رد شد.

Posted by
محمد عباسی‌فرد

سلام، من محمد عباسی‌فرد هستم. مدیر محتوا و روابط عمومی سابق زرین‌پال که همیشه سعی می‌کنه یاد بگیره، انجام بده و خوشحال باشه :)

4 دیدگاه

 1. برای خود ما پش امد جنس رو خریدیم آنلاین درگاه پرداخت بانکی داشت سایت
  تماس گرفتیم گفتن فقط باید اینترنتی پرداخت کنید حضوری هم نمیشه
  سایت همه چی داشت نماد اعتماد، نماد الکترونیکی ارشاد و …

  خلاصه جنس بعد از یک هفته هم به دستمون نرسید کارمون شد دعوا و دعواکشی
  پشیمون از خرید اینترنتی

  با تهدید تو نستیم یه جنس باز شده نه آک بند رو بگیریم تازه برخی قطعات هم نداشت. دیگه می ترسم از هر سایتی خرید کنم فقط به برند اعتماد میکنم نه چیز دیگه

  1. ممنون که نظر و تجربه‌ات رو اینجا گفتی مهدی جان.
   برای این موضوع متاسفم و امیدوارم یه حس اعتماد و اطمینانی در پرداخت‌های آنلاین ایجاد بشه.

 2. سعید افشاری

  البته زرین پال چون به سایتهای مختلفی درگاه پرداخت میده باید این شرایط را کمی در مورد سایتها متفاوت قائل بشه
  برای مثال شخصی که پولی را برای خرید یک عدد یخچال پرداخت کرده حق دارد از سرنوشت سفارش خود مطمئن باشد و چند روزی این قوانین زرین پال به ایشون حس اطمینان را میدهد
  ولی در مورد کسی که محصول الکترونیک مثل نرم افزار یا کتاب الکترونیک ارائه میدهد که حدودا یک ثانیه بعد از فشردن کلیک پرداخت محصول را میتواند تحویل بگیرد و نهایتا یک ساعت طول میکشد تا محصول را دانلود و تست کند
  این قوانین برای مدیران چنین فروشگاه هایی حس درد و عدم اعتماد زرین پال را تداعی میکند
  البته توسط همون قسمت مغز که شما فرمودید

  1. سعید جان ممنون برای نظرت 🙂
   راستش باید بگم ما موردهای زیادی از دسته‌ی دومی که تو نظرت گفتی رو داشتیم و داریم تو زرین‌پال!!
   رویکرد زرین‌پال در این موضوع دوطرفه‌اس، هم برای فروشنده و هم برای خریدار سعی در ایجاد تجربه‌ای خوب دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *